• facebook
 • rss
 • Potrzebne nowe miejsca pracy

  Krzysztof Król

  dodane 17.02.2015 16:45

  Wyborów samorządowych w listopadzie ubiegłego roku w Zielonej Górze nie było. To efekt połączenia miasta i gminy Zielona Góra. Wybory prezydenta miasta oraz rady miejskiej odbędą się 15 marca.

  Kampania wyborcza w Zielonej Górze powoli nabiera tempa. W mieście pojawiają się kolejne banery wyborcze, a komitety organizują konferencje prasowe. Komisja wyborcza zarejestrowała siedem komitetów: KKW SLD Lewica Razem, KW Platforma Obywatelska RP, Komitet Wyborczy PSL, KWW Janusz Kubicki, KWW Prawa i Solidarna Jacka Budzińskiego, KWW Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego oraz Komitet Lepsza Zielona Góra – Lepsze Lubuskie (w tym przypadku komisja wyborcza zarejestrowała listy w 3 z 5 okręgów). Ponadto komisja wyborcza w Zielonej Górze nie zarejestrowała kandydatów na radnych komitetu Res Publica z powodu błędów formalnych przedstawionej dokumentacji wyborczej.

  Do tej pory zgłosiło się czterech kandydatów na prezydenta miasta, są nimi: Jacek Budziński (PiS) Jolanta Danielak (SLD), Krzysztof Bosak owa Prawica i Ruch Narodowy) oraz obecny prezydent Janusza Kubicki. Kandydatów na prezydenta można zgłaszać do północy w środę 18 lutego.

  Dziś na konferencji prasowej swój program w 10 punktach przedstawił Jacek Budziński. – Najważniejsza dla nas jest kwestia gospodarki. Na dziesięciu moich uczniów, dwóch pozostaje w Zielonej Górze, czterech wyjeżdża do większych miast, a pozostała czwórka jest zagranicą. Czasami są to ich własne wybory, ale często nie mają wyjścia bo nie ma tutaj dla nich pracy i atrakcyjnych warunków życia. Dlatego w pierwszym punkcie naszego programu „Przedsiębiorcza Zielona Góra” chcemy skupić się przede wszystkim na przyciąganiu inwestorów i koncernów do Parku Naukowym-Technologicznego – podkreślał na konferencji prasowej Jacek Budziński. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół