• facebook
 • rss
 • Trzypiętrowa, ze strzelnicą

  Krzysztof Król

  dodane 24.02.2015 13:53

  Dziś w południe oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Poświęcił ją bp Tadeusz Lityński.

  W uroczystości, oprócz bp. Lityńskiego, wzięli udział także kapelan międzyrzeckich policjantów ks. Marek Walczak i kapelan gorzowskich policjantów ks. Jerzy Piasecki. – Ten obiekt nie tylko usprawni pracę międzyrzeckich policjantów, ale także pozwoli na przyjmowanie interesantów w przyjaznych i komfortowych warunkach – mówił tuż przed poświęceniem bp Lityński. – Ten obiekt stwarza odpowiednie warunki dla obywateli polskich, ale też cudzoziemców, aby w razie potrzeby, zdarzeń losowych i tragicznych szukać tutaj pomocy i wsparcia. Bronić prawdy, brać w obronę słabszych, dochodzić sprawiedliwości, chronić przed zagrożeniem i dać poczucie bezpieczeństwa.

  W ceremonii uczestniczyli także podsekretarz stanu Grzegorz Karpiński, komendant główny policji nadinsp. Krzysztof Gajewski oraz wojewoda lubuski Katarzyna Osos.

  Inwestycję rozpoczęto w lipcu 2013 roku. Teren pod budowę przekazały władze miasta. Komenda policji to gmach z trzema piętrami. – Projekt jest nowoczesny i odpowiada wszelkim potrzebom. Koszt inwestycji zamyka się w kwocie niemal 15 mln zł. Nowy budynek ma powierzchnię użytkową 2100 mkw. i wyposażony został w pomieszczenia służące funkcjonariuszom, przestronne szatnie, siłownie i strzelnicę oraz garaże dla pojazdów służbowych i najnowocześniejszy sprzęt informatyczny – wyjaśnia mł. asp. Justyna Łętowska, oficer prasowy KPP w Międzyrzeczu.

  Gmach przystosowany jest również do obsługi osób niepełnosprawnych. – Głównego wejścia nie ograniczają schody, a odpowiednio wyposażone pomieszczenia sanitarne i toaleta oraz winda pozwalają na poruszanie się osób na wózkach – zapewnia oficer prasowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół