• facebook
 • rss
 • Marzy o olimpiadzie

  mjr Artur Pinkowski

  dodane 03.03.2015 13:24

  Już niebawem, szer. Szymon Krawczyk żołnierz Czarnej Dywizji z 4. Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego będzie reprezentował Polskę, podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwa Europy w Pradze.

  Mistrzostwa odbędą się od 5 do 9 marca. Szer. Szymon Krawczyk wystartuje na dystansie 1500m. - Ubiegły rok był dla mnie bardzo pechowy gdyż cały sezon borykałem się z kontuzjami i w konsekwencji nie startowałem za wiele – relacjonuje szer. Krawczyk.

  Jednak już pierwszy start po kontuzji w Spale na dystansie 1000m przyniósł świetny rezultat 2.23.72 i drugie miejsce z rekordem życiowym. Kolejny start odbył się w Toruniu na dystansie 1500m i kolejna „życiówka” a zarazem kwalifikacja na mistrzostwa z wynikiem 3.41.64. - Ten wynik otworzył mi już furtkę do wyjazdu do Pragi. Żeby wystartować wystarczyło potwierdzić swoją dyspozycję na Mistrzostwach Polski - opisuje szer. Krawczyk.

  Na 59. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce, zawodach które odbyły się 21 i 22 lutego br. w Toruniu, szer. Krawczyk potwierdził wysoką dyspozycję i z wynikiem 3.19.05 ponownie poprawił rekord życiowy.

  Przed żołnierzem jeszcze bogaty program startów w tym roku. - W tym roku również przygotowuję się do Mistrzostw Świata w sztafetach, które odbędą się na Bahamach. Później mistrzostwa świata w Pekinie, o które z pewnością będę walczył oraz Igrzyska Wojskowe w Korei Południowej. Marzę też o starcie w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się za rok w Rio de Janeiro. Więc ten rok będzie wielkim sprawdzianem treningowym, bo przede mną wiele ciężkiej pracy – podsumowuje szer. Krawczyk.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół