• facebook
 • rss
 • Za takie rekolekcje - szacun!

  Krzysztof Król

  dodane 04.03.2015 18:18

  "Dzisiaj dla Gorzowa ważna informacja: wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" - rapował Jacek i Piotr z uczniami gorzowskiej odzieżówki podczas rekolekcji szkolnych.

  W tym roku wielkopostne rekolekcje w parafii pw. Chrystusa Króla (1-3 marca), a także pw. św. Józefa w Gorzowie Wlkp. (4-8 marca) głoszą nietypowi rekolekcjoniści. To Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski. W parafialnych kościołach, a także szkołach na początku marca dzielili się świadectwem swojego życia i nawrócenia w ramach projektu „Wyrwani z niewoli”.

  - Głosimy rekolekcje, bo spotkaliśmy Jezusa w swoim życiu. On wyrwał nas z niewoli grzechu, nałogów, podniósł nas z niesamowitego bagna, w którym byliśmy. Nie możemy tego doświadczenia miłości zatrzymać dla siebie i chcemy opowiadać innym co Bóg uczynił w naszym życiu - wyjaśnia Jacek Zajkowski.

  Nietypowe rekolekcje odbyły się zarówno w samej parafii oblackiej, jak i szkołach leżących na jej terenie czyli Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego oraz w Zespole Szkół Odzieżowych im. K. Kieślowskiego.

  - Zaprosiliśmy ich, bo są świadkami miłości Bożej, a świadków wiary potrzeba. To młodzi ludzie, którzy mówią o Panu Bogu językiem przystępnym prostym i zrozumiałym zarówno dla osób starszych, jak i młodszych - tłumaczy proboszcz o. Piotr Darasz OMI. - Coraz częściej można zauważyć, że młodzi ludzie chętniej słuchają świeckich świadków wiary niż księży. Tym bardziej kiedy są w podobnym wieku i mają podobne problemy - dodaje o. Sylwester Maćkiewicz.

  A co na to sama młodzież? - Nie spodziewałam się, że będzie tak ciekawie. To dla mnie miłe zaskoczenie i jestem pod ogromnym wrażeniem. Mam nadzieję, że reszta dni też będzie taka emocjonująca. To są ludzie prawie w naszym wieku. Doświadczyli różnych problemów, z którymi my także na co dzień się stykamy. Takie świadectwo do mnie przemawia - zapewnia Karolina Pawlak z II klasy.

  - Bardzo fajne rekolekcje. Pierwszy raz na takich dobrych byłem. Zazwyczaj to było takie nudne gadanie, a tutaj bardzo młodzieżowo chłopacy pokazali wiarę. Szacun dla nich, bo takie rekolekcje pozostaną w pamięci - dorzuca Mateusz Rybak z klasy I.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • K.U.
   04.03.2015 22:16
   SZACUN :-)! I WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ !
  • ZSOd
   06.03.2015 20:07
   Dziękujemy bardzo za niezapomniane emocje!!!

   tutaj znajdziecie fotorelację z wizyty nietypowych rekolekcjonistów z Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie:

   https://www.facebook.com/media/set/?set=a.872549226121039.1073741936.296872123688755&type=1
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół