• facebook
 • rss
 • Studiowanie teologii to przyjemność

  Krzysztof Król

  dodane 05.03.2015 14:09

  "Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła" – to temat tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej. 5 marca w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein odbył się etap diecezjalny. Trzy najlepsze osoby pojadą na ogólnopolskie zmagania do Łomży

  „Co oznacza termin metanoia?", „Jakie gest tworzysz wypowiadanej przez kapłana formule rozgrzeszenia?”, „Jak nazywamy miejsce indywidualnej spowiedzi penitenta?” - z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy jubileuszowej XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku organizatorzy chcieli przybliżyć uczniom znaczenie sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina.

  W tym roku w olimpiadzie wzięły udział 34 osoby z 16 szkół diecezji. Pierwsze miejsce zajęła Agata Blicharz z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., na drugim miejscu uplasowała się Julia Frankowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, a na trzecim Daria Mroczkowska z Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim.

  - Najtrudniejsze było dla mnie wziąć się do pracy i przeczytać wszystkie teksty. Treści nie są łatwe i z rozumieć wszystko było naprawdę ciężko. Ta wiedza bardzo się przyda. Nie chodzi o samą olimpiadę, ale przyda się do rozwoju wiary - przekonuje Agata Blicharz.

  - Studiowanie teologii to przyjemność. Niektóre z czytanych przeze mnie tekstów bardzo odnosiły się do życia i na pewno przydadzą się podczas spowiedzi. W ogóle dzięki temu bardziej zrozumiałam te sakramenty - dodaje.

  Z uczestnikami finału diecezjalnego spotkał się bp Stefan Regmunt. - Gratuluję Wam, że dotarliście do tego etapu i cieszę się jako biskup tej diecezji, że będę miał na kim polegać - mówił biskup tuż przed wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów.

  Co roku utrzymuje się stała i wysoka liczba uczestników. To napawa optymizmem i jest dla Komisji Wychowania Katolickiego poważnym argumentem w rozmowach z polskim rządem, aby religia była przedmiotem maturalnym.

  - W całym kraju w olimpiadzie na wszystkich szczeblach startuje kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, których interesuje teologia i chcieliby zdawać maturę z religii - zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej przy kurii biskupiej.

  Najlepsze trzy osoby wezmą udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się od 16 do 18 kwietnia w Łomży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół