• facebook
 • rss
 • Już przygotowują się do Triduum

  Krzysztof Król

  dodane 08.03.2015 11:30

  Są z różnych stron diecezji. Spotkali się, aby jak najlepiej przygotować Triduum Paschalne w swojej parafii.​ W zielonogórskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego od 6 do 9 marca odbywają się warsztaty muzyczno-liturgiczne.

  Bardziej znane pieśni: „Ach, mój Jezu, jak Ty klęczysz”, „Upadnij na kolana ludu czcią przejęty”, „Chrystus zmartwychwstan jest”, i te mniej znane: „Najdroższy Jezu”, „Niebo wysokie, raduj się”, „Wysławiajcie Pana” mogli poznać i wykonać uczestnicy warsztatów muzyczno-liturgicznych.

  Warsztaty odbywają się nie po raz pierwszy. - Triduum Paschalne to najważniejszy czas dla chrześcijanina. Dlatego kolejny rok z rzędu zapraszamy młodzież do różnych miejsc diecezji na warsztaty muzyczno-liturgiczne. Proponujemy im gotowe zestawy pieśni, które można śpiewać podczas tych wyjątkowych dni - wyjaśnia Katarzyna Jaskólska odpowiedzialna za diakonię muzyczną Ruchu Światło-Życie w diecezji.

  - Wiemy, że wiele ludzi posługuje w swoich parafiach w czasie Triduum i chcemy, aby robili to jak najlepiej - dodaje ks. Łukasz Parniewski.

  Warsztaty poprowadzili animatorzy z diakonii muzycznej Ruchu Światło-Życie, którzy też przygotowują liturgię paschalną w swoich parafiach.

  - Pieśni śpiewane podczas Triduum Paschalnego są przepiękne, szczególnie w wielogłosie. Staramy się naszą posługą pomóc ludziom przeżyć głębiej liturgię - tłumaczy Klaudia Roślik z Sulechowa.

  Pierwszy raz w warsztatach wzięła udział Anna Gorzelana.

  - Wiele dziewczyn z mojej parafii już tutaj było i słychać różnicę w ich śpiewie. Chcę nauczyć nowych pieśni i poprawnie je wykonywać. Z parafialną scholą zamierzamy śpiewać podczas Triduum Paschalnego. Dla mnie śpiew to przede wszystkim rozmowa z Bogiem - mówi Anna Gorzelana z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

  Nie tylko młodzież przyszła uczyć się śpiewać. - Te warsztaty to dla mnie duchowe przygotowanie do Triduum Paschalnego, odświeżenie sobie treści i sensu tego czasu zawartego w pięknych pieśniach - mówi s. Brygida.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół