• facebook
 • rss
 • Za rok jadę do Krakowa!

  Krzysztof Król

  dodane 08.03.2015 17:10

  - Chcę przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, żeby to nie było tylko puste spotkanie, ale duchowe przeżycie - tłumaczy Mikołaj Ostapczuk.

  W sobotę i w niedzielę w Gorzowie Wlkp. odbyło się pierwsze z rejonowych spotkań promujących ideę Światowych Dni Młodzieży i wolontariat. Śpiew, scenki, nauczanie, prezentacje i Msza św. - to w największym skrócie program pierwszego dnia.

  7 marca w parafii pw. św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. spotkała się młodzież z kilku dekanatów: Kostrzyn, Rokitno, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Gorzów - Chrystusa Króla i Gorzów - Świętej Trójcy.

  Natomiast drugiego dnia w parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. spotkali się wolontariusze. Na spotkania młodzież słucha informacji o Światowych Dniach Młodzieży, które już w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

  - Większość młodych ludzi prawdopodobnie nie była nigdy na takim wydarzeniu i zależy nam, aby jak najwięcej dowiedziała się na ten temat. Chcemy też podjąć wysiłek organizacyjny, bo bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkania w Krakowie młodzież z różnych stron świata będzie gościć w naszej diecezji - tłumaczy ks. Robert Patro, dyrektor diecezjalnego Centrum ŚDM. - Temu przygotowaniu ma służyć drugi dzień naszego spotkania. Wtedy będziemy mówić, czym jest w ogóle wolontariat, pokazać go w perspektywie biblijnej, a potem odnieść go konkretnych potrzeb. Na przykład jedna z grup będzie przygotowywać przyszłoroczną peregrynację znaków ŚDM, czyli krzyża i ikony.

  Pierwszego dnia Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - Papież Franciszek zaprosił nas na tę wyjątkową pielgrzymkę. Właściwe to już jesteśmy na tej pielgrzymce, bo mamy cel, a więc Kraków, mamy czas, a więc lipiec 2016 roku, a teraz jesteśmy na szlaku pielgrzymim, na którym jest trochę do zrobienia. Zgodnie z orędziem papieskim chcemy spojrzeć na nasze serce i uświadomić sobie, że to Bóg jest dawcą czystego serca -  powiedział tuż przed Mszą św. bp Lityński.

  Wielu uczestników spotkania myśli poważnie o wyjeździe do Krakowa: - Chcę przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, żeby to nie było tylko puste spotkanie, ale duchowe przeżycie - tłumaczy Mikołaj Ostapczuk. - Wybieram się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Jadę, bo chcę zobaczyć, jak to będzie wszystko wyglądało, a także poznać innych ludzi, zakosztować tej atmosfery i poczuć żywą wspólnotę Kościoła - mówi Justyna Widecka. - Jestem tu, aby dobrze przygotować się na Światowe Dni Młodzieży. Jadę tam dobrze bawić się i pogłębić swoją wiarę - wyjaśnia Martyna Lis.

  Bezpośrednio przed rozpoczęciem ŚDM w Krakowie, od 20 do 25 lipca 2016 roku, młodzież z różnych stron świata będzie gościć w naszej diecezji. Centralne spotkanie zaplanowano na 23 lipca pod figurą Chrystusa w Świebodzinie.

  Kolejne spotkanie rejonowe odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Świebodzinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół