• facebook
 • rss
 • Pobiegnij jak św. Piotr i Jan

  Krzysztof Król

  dodane 09.03.2015 15:18

  W pierwszym biegu pobiegło 336 osób, w drugim - 585. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 700 uczestników. W Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia, w Nowej Soli odbędzie się już po raz trzeci Bieg Do Pustego Grobu.

  Każdego roku bieg odbywa się pod tym samym hasłem: „Dla wierzących i wątpiących”. Trasa licząca 10 km będzie przebiegać obok nowosolskich kościołów oraz cmentarza.

  - Chcemy doświadczyć czegoś głębszego, chcemy odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, chcemy się upewnić, że Jezus rzeczywiście zmartwychwstał i żyje pośród nas - wyjaśnia o. Grzegorz Marszałkowski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli i organizator III Biegu Do Pustego Grobu.

  - Podczas biegu nie zabraknie akcentów religijnych. Jest modlitwa na rozpoczęcie, błogosławieństwo biegaczy, czytamy Ewangelię o biegu św. Jan i św. Piotra do Grobu, a na koniec w kościele jest dekoracja i Msza św. dla biegaczy oraz kibiców - dodaje.

  Dolna granica wieku to 16 lat. Oczywiście osoby, które nie ukończyły 18. roku życia potrzebują pisemnej zgody rodziców.

  Bieg odbędzie się w kategorii „open” mężczyzn - pierwsi trzej mężczyźni na mecie, w kategorii „open” kobiet - pierwsze trzy kobiety na mecie. Następnie w kategoriach wiekowych mężczyzn: M20 (16-29 lat), M30 (30-39), M40 (40-49), M50 (50-59), M60 (60 i starsi) oraz kobiet: K20 (16-29 lat), K30 (30-39), K40 (40-49) i K50 (50 i więcej).

  - Oprócz kategorii wiekowych jest jeszcze kategoria „rodziny”. Jeśli trzy osoby z jednej rodziny biegną razem to wtedy sumuje się ich czas. W Roku Życia Konsekrowanego jest też dodatkowa kategoria: „osoby duchowne”. Dotyczy ona sióstr i braci zakonnych, kleryków oraz kapłanów zakonnych i diecezjalnych - tłumaczy o. Grzegorz.

  To bieg dla wprawnych biegaczy, ale też dla amatorów. - Jeszcze nie jest za późno, aby rozpocząć trening. 10 km to nie dużo. Wielu amatorów od takich dystansów właśnie zaczyna, bo przecież nie miejsca są tu najważniejsze - podkreśla kapucyn.

  Szczegóły i zapisy: www.nowasol.kapucyni.pl

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół