• facebook
 • rss
 • Marka regionu bezpieczna

  Krzysztof Król

  dodane 10.03.2015 18:12

  "Muzyka w Raju" to festiwal muzyki dawnej, organizowany corocznie w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim w Gościkowie-Paradyżu. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Lubuskiem. Organizatorzy dzięki podpisanemu dziś porozumieniu z władzami województwa mogą być spokojni o jego najbliższą przyszłość.

  Umowę o współpracy 10 marca podpisali marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak i Cezary Zych, prezes Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”. – Nasza współpraca trwa już od wielu lat. „Muzyka w Raju” to fenomenalne zjawisko muzyczne, które stanowi markę regionu – mówiła podczas konferencji prasowej Elżbieta Polak.

  Paradyż stał się istotnym miejscem dla muzyków światowej klasy. – To, że tak znakomici muzycy przyjeżdżają do Paradyża, jest nie tylko zasługą organizatorów, ale również tego miejsca, publiczności, która tutaj przyjeżdża. Dzięki temu artyści często rezygnują z normalnych honorariów i możemy negocjować z nimi warunki, które normalnie nie były dla nas osiągalne – wyjaśnia Cezary Zych, dyrektor Festiwalu „Muzyka w Raju”.

  Dyrektor festiwalu i marszałek województwa lubuskiego podpisują umowę o współpracy   Dyrektor festiwalu i marszałek województwa lubuskiego podpisują umowę o współpracy Krzysztof Król /Foto Gość „Muzyka w Raju” to festiwal muzyki dawnej, który organizowany jest co roku w drugiej połowie sierpnia w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim. Dziś to siedziba Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2003 roku. Od kilku lat poprzedza go cykl koncertów pond nazwą „Przedsionek Raju” i odbywa się w małych miejscowościach i wsiach.

  Tegoroczna edycja Festiwalu „Muzyka w Raju” odbędzie się od 16 do 23 sierpnia.

  Zgodnie z umową festiwal otrzyma w tym roku dofinansowanie 60 tys. zł.

  Umowa będzie obowiązywać do 2018 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół