• facebook
 • rss
 • Poczuli się jak zawodowcy

  Katarzyna Buganik

  dodane 11.03.2015 21:40

  – Obejrzałem wszystkie spektakle i bardzo mi się podobały, bo były ciekawe, i na wysokim poziomie. Interesuje mnie teatr i scenografia, gra aktorska oraz wykorzystanie formy. POKOT daje możliwość obejrzenia wielu spektakli i nauczenia się nowych rzeczy – przekonuje Karol Bijata z Żar.

  Warsztaty teatralne, spotkania z aktorami i wykłady oraz prezentacje amatorskich spektakli odbyły się podczas POKOT–u, który trwał od 9 do 11 marca w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. Swoje umiejętności sceniczne zaprezentowało 16 zespołów teatralnych, czyli w sumie 126 uczestników, z wielu miejsc województwa. Aktorzy amatorzy mogli poczuć się jak zawodowcy, ponieważ prezentacje zawsze odbywały się na scenie kameralnej, a w tym roku po raz pierwszy zorganizowano je na dużej scenie Teatru Lubuskiego.

  – Podczas POKOT–u jest się zarówno aktorem i widzem, i to jest ciekawe doświadczenie. Teatr to dla mnie przygoda i cieszę, że mogłam wystąpić na dużej scenie – mówi Karolina Sygutowska z Zielonej Góry.

  Podczas finału teatralnego maratonu rada artystyczna w składzie: Agnieszka Moroz, Wojciech Brawer, Marek Chojnacki i Marek Zadłużny wręczyła nagrody i wyróżnienia.

  Laureatami POKOT–u zostali: Teatr Avis (LO w Nowej Soli), Kamila Winkler (Zielonogórski Ośrodek Kultury), Teatr Anigrono (Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze), Teatr Słowa oraz Teatr Trach! (oba z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze).

  Wyróżnienia otrzymali: Emancypantki (Uniwersytet Zielonogórski), Jakub Borowski, Teatr Maska (Miejski Dom Kultury w Rzepinie), Teatr Nova (Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Nova” w Łośnie), SzumSzelest, Aleksandra Maliszewska, Ponievash (wszystkie trzy z MCKiE), Przyjaciele (Warsztat Terapii Zajęciowej w Zielonej Górze), Teatr zza Boru, Grupa Rewolucyjna (UZ).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół