• facebook
 • rss
 • Żeby było jeszcze lepiej

  Katarzyna Buganik

  dodane 15.03.2015 10:43

  Nie głosowali jesienią, bo wybory samorządowe zaplanowano w marcu 2015 roku. Powodem przełożenia wyborów była fuzja miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra, która nastąpiła 1 stycznia 2015 roku.

  Dziś zielonogórzanie wybierają prezydenta miasta i radnych miejskich. Przypomnijmy, że o fotel prezydenta ubiega się sześciu kandydatów:

  Krzysztof Bosak, Nowa Prawica i Ruch Narodowy;

  Jolanta Danielak, SLD;

  Rafał Nieżurbida, PSL;

  Janusz Kubicki, KWW Janusz Kubicki, obecny jeszcze prezydent Zielonej Góry;

  Jacek Budziński, Prawa i Solidarna Jacka Budzińskiego;

  Karolina Michalczak, Lepsza Zielona Góra – Lepsze Lubuskie.

  Do Rady Miasta startuje natomiast 319 kandydatów. Miasto zostało podzielone na pięć okręgów wyborczych. W każdym z nich mieszkańcy wybiorą pięciu radnych. Od 7.00 do 21.00 głosują mieszkańcy dawnej „małej” Zielonej Góry oraz mieszkańcy 17 miejscowości, m.in. Jarogniewic, Raculi, Przylepu, Ochli, Zawady i Łężycy, które w styczniu przyłączono do miasta.

  – Mieszkamy w Zielonej Górze od 10 lat, bo pochodzimy z Gruzji. Przez ten czas zauważamy wiele zmian na lepsze, a od nowej władzy oczekujemy jeszcze większego rozwoju miasta i stworzenia więcej miejsc związanych ze sportem i rekreacją, w których czas mogłyby spędzać dzieci i młodzież – mówią Natalia i Valeri Chkhaberidze.

  – W mieście powinno być więcej muld zwalniających samochody i bezpieczniejszych przejść dla pieszych. Czekamy też na remont głównej ulicy miasta, ul. Bohaterów Westerplatte – dodają państwo Genowefa i Ryszard z Zielonej Góry.

  Oczekiwania wobec nowych władz mają również mieszkańcy miejscowości dołączonych w styczniu do miasta.

  – Mamy nadzieję, że zostaną spełnione wszystkie postulaty, które nam obiecano, związane z połączeniem miasta i gminy. Chcemy też, by następował rozwój miasta. Do naszej miejscowości jeżdżą już autobusy MZK i to jest bardzo duże udogodnienie dla nas. Potrzebne są też ścieżki rowerowe, nowe chodniki, szersza jezdnia i kanalizacja – wymienia Halina Radziukiewicz z Kiełpina.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół