• facebook
 • rss
 • Uwaga będzie mocno wiało

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 01.04.2015 11:10

  Na obszarze województwa lubuskiego meteorolodzy prognozują 1 kwietnia występowanie bardzo silnego wiatru.

  Wiatr wiejący z kierunku zachodniego osiągnie średnią prędkość od 30 do 50 km/h, w porywach prędkość wiatru wzrośnie od 70 do 100 km/h. W przypadku występowania burz wiatr osiągnie prędkość od 110 do 120 km/h. Należy liczyć się z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz gradu. Ostrzeżenie obowiązuje do końca dnia, potem porywy wiatru powinny słabnąć.

  Wojewoda Lubuski Katarzyna Osos bierze udział w telekonferencji, zwołanej przez Premier RP Ewa Kopacz. Powodem jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia, które obowiązuje m.in. w województwie lubuskim. W telekonferencji uczestniczą również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Straży Pożarnej.

  W trakcie szalejącej nad województwem lubuskim nawałnicy spowodowanej przez huragan „Niklas” strażacy interweniowali ponad 300 razy. Najwięcej zgłoszeń było w powiatach: zielonogórskim, żarskim, żagańskim, świebodzińskim i krośnieńskim, w akcjach wzięło udział blisko 500 zastępów ratowniczych. Jak poinformowała rzecznik prasowy lubuskich strażaków mł. kpt. Magdalena Bilińska, nikt nie został ranny, ale są znaczące straty materialne.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Marek
   18.08.2010 17:21
   Jak przeczytałem tytuł to myślałem że chodzi o biskupa z Gdańska.
  • Maciej1
   19.07.2015 12:59
   Przeciwko wszczęciu procesu beatyfikacyjnego metropolity ze Lwowa dwukrotnie protestował kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. Protestowały też rodziny pomordowanych przez OUN-UPA i SS Galizien.W ostatnim czasie ukazało się też bardzo wiele prac naukowych (m.in. prof. Andrzeja Zięby, ks. prof. Józefa Wołczańskiego, ks. prof. Józefa Mareckiego), które ukazują tragiczne błędy polityczne arcybiskupa. Chodzi m.in. o błogosławienie ukraińskich kolaborantów z SS Galizien, którzy wysługując się w szeregach pułków policji SS wymordowali w barbarzyński sposób wiele polskich wiosek na Tarnopolszczyźnie. Pisało o tym też wielu historyków zagranicznych m.in. John Paul Himka w swojej publikacji "Chrześcijaństwo i radykalny nacjonalizm: Metropolita Szeptycki i ruch Bandery"
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół