• facebook
 • rss
 • Gimnazjaliści wystartowali

  Krzysztof Król

  dodane 21.04.2015 09:20

  W całej Polsce jest ich ponad 360 tys. W Lubuskiem dokładnie 9593 osoby. Dziś uczniowie III klasy gimnazjów rozpoczynają egzamin sprawdzający ich wiedzę.

  Trzydniowy maraton odbywa się część humanistyczna egzaminu. Jutro przed gimnazjalistami: matematyczno-przyrodnicza. Natomiast w czwartek uczniowie popiszą się znajomością języka obcego.

  Egzamin jest powszechny czyli zdają go wszyscy uczniowie, z wyjątkiem upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i ciężkim. Jest także obowiązkowy czyli przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły. Ponadto warto podkreślić, że jest zewnętrzny czyli pisany w czasie trzech kolejnych dni w macierzystych szkołach, lecz zakodowane prace sprawdzają egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

  W Katolickim Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. do egzaminu podejdzie 75 uczniów. Wśród nich jest Dominika Baryło. - Trochę stresuję się bo ten egzamin decyduje trochę o naszej przyszłości. Najbardziej boję się matematyki - mówi Dominika Baryło.

  - Chciałbym pójść na anglistykę i zamierzam w przyszłości zostać tłumaczem. Zamierzam tutaj kontynuować naukę, ponieważ w naszej szkole jest najlepszy poziom języków, a najbardziej mi na nich zależy - dodaje.

  Natomiast Oliwier Grunt obawia się najbardziej części przyrodniczej związanej z geografią, fizyką, chemią i biologią. - To dla mnie najtrudniejsze przedmioty. Ale jak tyle ludzi przede mną dało radę, więc ja na pewno też - mówi z uśmiechem Oliwier Grunt, który także zamierza kontynuować edukację w gorzowskim Katoliku.

  - To mój wybór. Atutem tej szkoły jest to, że można tu samemu ustawić sobie rozszerzenia, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla ucznia - dodaje.

  Punkty uzyskane podczas zdawania egzaminu gimnazjalnego są zaliczane przy rekrutacji uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki uczniowie poznają 19 czerwca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół