• facebook
 • rss
 • A Pilecki patrzył z nieba...

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 03.05.2015 09:30

  W hołdzie Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu stowarzyszenie „Patriotyczny Głogów” zorganizowało 2 maja I Turniej Piłkarski Drużyn Podwórkowych im. Witolda Pileckiego.

  W turnieju wzięły udział 22 drużyny. Około 200 dzieci rywalizowało na terenie ośrodka sportowego z okazji 114. urodzin Witolda Pileckiego. Turniej rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Zwycięzcy turnieju, dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, pojadą do Warszawy, zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego i obejrzą Stadion Narodowy.

  – Organizując turniej piłkarski, chcieliśmy, żeby chociaż jedno dziecko dowiedziało się o wielkim bohaterze Polski, rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W ostatnim czasie stowarzyszenie przeprowadziło w głogowskich szkołach szereg lekcji. Wszystkie dzieci wiedziały, kim są bohaterowie komiksów, kreskówek a nie znały prawdziwych bohaterów, walczących za Polskę, m.in. Danuty Siedzikówny „Inki” czy Witolda Pileckiego. Jestem pewien, że mój synek będzie tak postrzegał świat, jak ja mu pokażę, czego go nauczę – mówił Marcin Marciszak, prezes Stowarzyszenia „Patriotyczny Głogów”.

  Rywalizacji sportowej towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych GRH „Młot” z Wrocławia, Zgrupowania Historycznego „Radosław” z Warszawy oraz stowarzyszenia „Twierdza Głogów”. W specjalnym namiocie zainstalowano wystawę „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”.

  Na scenie wystąpiła gwiazda festynu – zespół „Forteca”, który zagrał bardzo energetyczny koncert z utworami patriotycznymi ku czci bohaterów Polski.

  – Jestem pewien, że rotmistrz Witold Pilecki patrzył dzisiaj na nas z nieba i uśmiechał się, widząc tyle dzieci, grających w turnieju jego imienia – powiedział Marcin Marciszak.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół