• facebook
 • rss
 • Tu zdobędziesz kwalifikacje

  Katarzyna Buganik

  dodane 06.05.2015 11:01

  Caritas diecezjalna rozpoczęła rekrutację uczestników kursu przygotowawczego dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży.

  - Kurs prowadzony jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Oświaty. To 36 godzin lekcyjnych zajęć. Po ich zaliczeniu uczestnik dostaje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Jest ono ważne przez całe życie. Listy osób, które ukończą kurs znajdą się w archiwach Kuratorium Oświaty - informuje Maria Dorota Zimoch, koordynatorka kursów.

  W szkoleniu na wychowawcę kolonijnego mogą uczestniczyć osoby, które mają ukończone 18 lat i skończoną szkołę średnią (w tym osoby, które kończą szkołę w czerwcu br.)

  Uczestnicy szkolenia będą m.in. uczyć się planowania zajęć i przygotowania przed wyjazdem na kolonie, gier i zabaw oraz sposobów rozwiązywania trudnych sytuacji. Poznają także przepisy bhp, zasady udzielania pierwszej pomocy, przepisy dotyczące opieki prawnej nad dziećmi w czasie kolonii. Warunkiem ukończenia kursu jest 100 proc. obecność na zajęciach, aktywny udział w szkoleniu i zdanie egzaminu pisemnego.

  Dla wolontariuszy Caritas udział w kursie jest bezpłatny. Członkowie np. PCK, organizacji i stowarzyszeń pozarządowych płacą za kurs 80 zł (muszą też przedstawić umowę współpracy z daną instytucją), pozostałe osoby - 100 zł.

  Szkolenia odbędą się w siedzibie Caritas diecezjalnej przy ul. Bema 32-34 w następujących terminach:
  16 maja (sobota) od 9.00 do 18:00
  23 maja(sobota) od 9.00 do 18.00
  30 maja (sobota) od 9.00 do 18.00

  Kurs pozwala nie tylko zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności praktyczne, ale otwiera prze jego uczestnikami także możliwości współpracy i wolontariatu z Caritas diecezjalną.

  - Caritas diecezjalna i parafialne zespoły Caritas organizują wypoczynek letni miejscowy lub wyjazdowy, i oferują uczestnikom kursu współpracę. Warunki wynagrodzenia są zależne od organizatora wypoczynku - wyjaśnia Maria Zimoch.

  - Warto wziąć udział w kursie, bo np. biura podróży wymagają doświadczenia od wychowawców, których chcą zatrudnić. Podczas pracy w Caritas można takie doświadczenie zdobyć, otrzymać zaświadczenie o odbyciu kursu oraz opinię o odbytej pracy wolontariackiej - dodaje koordynatorka szkolenia.

  Kurs na kierownika wypoczynku obejmuje 10 godzin (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej) i odbędzie się dnia 16 maja od 9.00 do 18.00 podczas kursu na wychowawcę kolonijnego.

  W szkoleniu mogą wziąć udział: nauczyciele, czynni instruktorzy harcerscy i inne osoby posiadające co najmniej 3-letni staż pracy opiekuńczo-wychowawczej lub dydaktyczno-wychowawczej. Trzeba być np. wolontariuszem w świetlicy wychowawcą podczas wypoczynku letniego dzieci.

  Dla wolontariuszy Caritas udział w szkoleniu jest bezpłatny. Inni uczestnicy płacą 50 lub 80 zł. Warunkiem ukończenia szkolenia, podobnie jak na wychowawcę kolonii, jest: 100 proc. obecność na zajęciach, aktywny udział w kursie i zdanie egzaminu pisemnego

  Zgłoszenie uczestnictwa należy przesyłać na adres mailowy: madoraz@wp.pl
  Koordynatorką kursów jest Maria Dorota Zimoch; tel. 604 564 364

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół