• facebook
 • rss
 • Błogosławiony - co to znaczy?

  Krzysztof Król

  dodane 06.05.2015 17:37

  Jutro w Zielonej Górze, w ramach duchowego przygotowania do ŚDM 2016, odbędzie się konferencja biblijno-formacyjna pt. "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

  Konferencja przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży skupionej w grupach modlitewnych, stowarzyszeniach, ruchach, wspólnotach, duszpasterstwach akademickich i parafialnych. Organizatorzy zapraszają także wszystkich innych zainteresowanych.

  - Osiem Błogosławieństw to program życia pozostawiony nam przez Chrystusa, czasami nazywa się je także konstytucją królestwa Bożego. W drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 papież Franciszek zachęca nas do rozważania poszczególnych błogosławieństw - wyjaśnia ks. Andrzej Draguła, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.

  - W tym roku winniśmy skupić się na słowach: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Podczas konferencji chcemy odpowiedzieć na cztery pytania: Co to znaczy być błogosławionym? Czym jest czystość duchowa? Czym jest serce człowieka? I co to znaczy oglądać Boga? - dodaje.

  W ramach konferencji odbędą się cztery wykłady. Wygłoszą je: ks. dr Łukasz Łaszkiewicz (Paradyż), ks. dr Mariusz Jagielski (Zielona Góra), s. dr Judyta Pudełko (Warszawa), ks. dr Mirosław Tykfer (Poznań). Zaplanowana jest także dyskusja panelowa zatytułowana: "Czystość serca w świecie współczesnym”. Na koniec organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia.

  Spotkanie odbędzie się w auli Jasnogórskiej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Początek o godz. 16.

  Konferencję organizują Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein oraz Kuria Diecezjalna (Wydział Duszpasterski, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży) przy wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół