• facebook
 • rss
 • Kilometry modlitwy

  Krzysztof Król

  dodane 05.06.2015 10:00

  Diecezjalna Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna odbywa się po raz jedenasty. Najdłużej pątnicy wędrują z Zielonej Góry. W tym roku wyruszyli 5 czerwca i do Rokitna dotrą w niedzielę.

  Z roku na rok przybywa miejscowości z których wyruszają pątnicy. Pielgrzymi wyruszyli m.in. z Bytomia Odrzańskiego, Gorzowa Wlkp., Kożuchowa, Ośna Lubuskiego, Sulęcina, Świdnicy, Zbąszynka. Wszyscy spotkają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu skąd wyruszą na ostatni etap.

  Po raz pierwszy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w intencji powołań wyruszyli pątnicy z Bytomia Odrzańskiego. - Bardzo mi zależy, żeby wymodlić jakieś powołanie z naszej parafii, ale też żeby wymodlić łaski do wypełniania powołań w których jesteśmy - mówi Beata Kozłowska.

  - Nie ukrywam, że na sercu leży mi wymodlenie łaski odkrycia powołania dla moich dzieci - dodaje.

  Do Rokitna poszły całe rodziny. - Idziemy modlić się o powołania. Wiem, że wiele osób potrzebuje tej modlitwy. To jest też nasze przygotowanie przed pielgrzymką na Jasną Górę. Chcemy sprawdzić się czy damy radę - mówi Dominik Generowicz z Zielonej Góry, który poszedł z żoną Anna i dziećmi: Gabrysią, Michałem i Martą.

  W pielgrzymce poszło wiele młodzieży. - Idę ze znajomymi. Idę dla powołań. Idę dla siebie. Idę dla kontaktu z Panem Bogiem. Byłem już na pielgrzymce pieszej do Częstochowy i bardzo mi się podobało - mówi licealista Marcin Kukuć z Zielonej Góry.

  - Modlę się o zdrowie dla mojej rodziny i moich przyjaciół. Modlę się też oczywiście o odkrycie własnego powołania - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół