• facebook
 • rss
 • Największe w regionie

  Katarzyna Buganik

  dodane 07.06.2015 18:39

  Zwierzęta hodowlane, sprzęt rolniczy, warzywa i owoce oraz kwiaty, i krzewy ozdobne – to m.in. prezentowano 7 czerwca w Kalsku, podczas XXII Targów Rolniczych AGRO–TARG 2015.

  Rolnicza impreza odbyła się w Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

  – Targi rolnicze skierowane są do rolników i mieszkańców terenów wiejskich, ale także osób z dużych i mniejszych miast. Na tych targach rolnicy mogą zobaczyć i zakupić rozmaite maszyny i urządzenia, oraz zwierzęta. Swoje stosika mają też m.in. rękodzielnicy i ogrodnicy. To największa taka impreza rolnicza w Lubuskiem. Targi cieszą się dużym powodzeniem, bo niezależnie od pogody, odwiedzają nas zawsze tysiące osób. Dziś mamy również wielu wystawców, bo jest ich 420, nie tylko z naszego województwa, ale i z całej Polski – mówi Elżbieta Łyko, zastępca dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

  – Tydzień temu podobne targi odbywały się w Gliśnie, w gminie Lubniewice, z tym, że tam jest większa wystawa zwierząt hodowlanych, w Kalsku skupiamy się na maszynach i urządzeniach rolniczych oraz roślinach rabatowych, kwiatach i bylinach – dodaje.

  Podczas rolniczego kiermaszu można było zakupić również m.in. produkty regionalne takie jak wina, piwa, wędliny, warzywa i owoce. Były też domowe ciasta, wyroby rękodzielnicze i stoiska promujące ekologiczne rolnictwo oraz gospodarstwa agroturystyczne w regionie.

  – Na tych targach jesteśmy dwa razy w roku. Kupujemy krzewy, kwiaty i drzewka owocowe, wszystko do ogrodu. Tu rośliny są rewelacyjne i jest bardzo duży wybór. Kupiłyśmy dziś leszczynę i mogłyśmy wybrać ją spośród kilku gatunków, z czego jesteśmy bardzo zadowolone – mówią Joanna Drzygała i Elżbieta Kasperczak z Sulechowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół