• facebook
 • rss
 • Polecam każdemu teologię

  Krzysztof Król

  dodane 16.06.2015 13:43

  Czerwiec dla studentów to strasznie gorący okres. Nie inaczej jest w przypadku żaków z Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze, gdzie właśnie trwa sesja.

  Na korytarzu Instytutu Filozoficzno-Teologicznego spotykaliśmy s. Agnieszkę Lampasiak ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii.  - Wszystkie egzaminy są trudne. Ucząc się na jeden egzaminy, już myślę o następnym - śmieje się siostra.

  - Mój ulubiony przedmiot to Nowy Testament. Studiowanie teologii daje mi bardzo dużo. Przede wszystkim pomaga w relacji do Pana Boga - dodaje.

  W IFT zdecydowanie najwięcej jest jednak świeckich studentów. Natalia Trojan z Zielonej Góry (Zawada) kończy studia teologiczne i to jej ostatnia sesja egzaminacyjna. – Studia teologiczne to impuls do refleksji nad tematami nad którymi normalnie bym się nie zastanawiała. Spowodowały, że zaczęłam szukać odpowiedzi na wiele pytań - podkreśla studentka.

  S. Agnieszka Lampasiak ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii   S. Agnieszka Lampasiak ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Krzysztof Król /Foto Gość - Studia teologiczne to oczywiście wiedza, ale też możliwość pogłębienia wiary. Polecam każdemu ten kierunek - dodaje

  Obecnie trwa nabór na pięcioletnie magisterskie studia z teologii katolickiej dla świeckich oraz osób zakonnych prowadzone w porozumieniu z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu.

  Szczegóły: www.ift.zgora.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gośćmexx
   03.07.2017 11:17
   teologia-studia jak chcesz byc bezrobotbym,jak nie masz kisedza ,ktory odda ci godziny w szkole nawet tam nie zagladaj do pracy w szkole trzeba miec znajomosci jak wszedzie ,ukonczylam uksw w.t w 2007 roku w zawodzie pracuje moze 20%
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół