• facebook
 • rss
 • Święty wciąż imponuje młodzieży

  Krzysztof Król

  dodane 17.06.2015 23:10

  Za nami finał V Metropolitalnego Konkursu Papieskiego dla Gimnazjalistów. 17 czerwca odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie.

  W V Metropolitalnym Konkursie Papieskim wzięło udział 39 uczniów z 24 szkół z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Celem konkursu jest popularyzacja nauczania św. Jana Pawła II wśród młodzieży gimnazjalnej. Szczególnie nauczania papieskiego z terenu metropolii szczecińsko-kamieńskiej.

  Nagrody uczestnikom wręczył bp Tadeusz Lityński. - Spoiwem, które łączy wszystkie etapy życie Karola Wojtyły jest świętość - mówił bp Lityński.

  - W świecie ducha jest potrzebny wzorzec. I tym wzorcem jest przede wszystkim Jezus. Szczególnymi drogowskazami prowadzącymi do Chrystusa są święci. To właśnie oni wyprowadzają w chaos pewien porządek, pewne ideały, które Bóg wpisuje w życie człowieka - dodał.

  Na finał do Głogowa z uczniami przyjechała katechetka Aneta Auguścik z Gimnazjum nr 3 w Żarach. - Nie są to na pewno teksty łatwe, ale na pewno warto wśród młodzieży odświeżać te teksty. Szczególnie te z którymi przyjeżdżał do naszej ojczyzny - zauważa katechetka.

  Uczniowie chętnie poznawali papieską naukę. - Bardzo interesuje mnie postać i działalność św. Jana Pawła II. Dowiadywałem się o nim od rodziców, ale także od nauczycieli. Będę nadal starał się go odkrywać. Imponuje mi w nim jego dobroć i otwartość na drugiego człowieka - wyjaśnia gimnazjalista Grzegorz Stefanowicz z Żar.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce - Krzysztof Andrulonis z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu

  II miejsce - Julia Drobińska z Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie

  III miejsce - Patryk Kieszkowski z Gimnazjum Nr 4 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

  im. Polskich Noblistów w Stargardzie Szczecińskim


  Wyróżnienia:

  Agata Starkowska z Gimnazjum nr 6 im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

  w latach 1939 - 1945 w Koszalinie

  Agnieszka Jasińska z Gimnazjum nr 3 im. Ratowników Morskich w Dąbkach

  Iga Koczurek z Gimnazjum nr 5 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół