• facebook
 • rss
 • Aborcyjny dron przyleciał do Słubic

  Krzysztof Król

  dodane 27.06.2015 13:49

  Tuż po 11.00 do Słubic przyleciał z Frankfurtu nad Odrą tzw. aborcyjny dron z pigułkami wczesnoporonnymi. Przeciw tej akcji zdecydowanie zaprotestowały organizacje obrońców życia.

  Chwilę po godz. 11 feministki z holenderskiej organizacji "Women on Waves" wysłały z nabrzeża rzeki w niemieckim Frankfurcie nad Odrą niewielkiego drona z tabletkami wczesnoporonnymi. Po pokonaniu kilkudziesięciu metrów wylądował na polanie na polskim brzegu rzeki. Dron przetransportował dwa opakowania pigułek wczesnoporonnych. Nie interweniowała policja ani inne służby.

  Happening, w którym wzięło udział kilkanaście osób, wsparły: organizacja "Ciocia Basia", Fundacja "Feminoteka", Porozumienie Kobiet 8 Marca, Berlin-Irish Pro Choice Solidarity, "Codziennik Feministyczny" i partia Twój Ruch.

  - Ta akcja ma zwrócić uwagę na sytuację kobiet w Polsce, które doświadczają niesprawiedliwości społecznej. Medyczna aborcja jest dostępna w większości krajów Europy, powinna więc być dostępna dla polskich kobiet - przekonywała Agnieszka Olszewska z organizacji "Women on Waves", jedna z inicjatorek przylotu drona z tabletkami wczesnoporonnymi. Na oczach dziennikarzy pani Agnieszka połknęła jedną z tabletek.

  Organizatorzy zapewniali, że lot drona był legalny, jak i samo przywiezienie tabletek. - Zostały sprowadzone na mój własny użytek - zapewniała A. Olszewska.

  Ks. Tomasz Kancelarczyk ze szczecińskiego Bractwa Małych Stópek, katolickiego stowarzyszenia pro life, miał wątpliwości, czy ten aborcyjny happening był legalny.

  -  Środki wczesnoporonne są w Polsce nielegalne. Na pewno w poniedziałek zawiadomimy policję o możliwości popełnienia przestępstwa - zapowiedział ks.Kancelarczyk. On i członkowie Bractwa Małych Stópek rozdawali zebranym ludziom figurki dziecka w 10. tygodniu ciąży. - Ono ma już wtedy 5 cm - tłumaczy kapłan.

  - Przyjechaliśmy ze Szczecina, by tu, w Słubicach, bronić życia. Każdy z nas jest powołany do obrony słabszego. Szczególnie tego, który nie może obronić sam siebie - mówił Adrian Perec z Bractwa Małych Stópek.

  Zaprotestować przyjechali także Polacy mieszkający na co dzień w Berlinie, którzy skupieni są w Diakonii Życia przy Polskiej Misji Katolickiej. - Chcemy przeciwstawić się bezprawiu, jakim jest proponowanie tabletek wczesnoporonnych. Chcieliśmy zaprotestować chociaż symbolicznie - powiedziała Bożena Woźniak z Diakonii.

  - Chcę wyrazić swój sprzeciw wobec zabijania dzieci. Jesteśmy zszokowane, że do tego doszło. Dziwimy się, że nie ma żadnych reakcji ze strony polskich służb. To świadczy o stanie Polski - stwierdziła Teresa Skraburska z Berlina.

  - "Jeśli można zabijać dzieci w łonie matki, to proszę zabić też mnie" - to są słowa Matki Teresy, które są i pozostaną na zawsze aktualne. Jestem za życiem i to mój obowiązek, żeby być dziś w Słubicach - dodał Ryszard Porzyński z Diakonii.

  Happening nie wzbudził zainteresowania mieszkańców Słubic. Przylot drona - oprócz kilkunastu feministek - obserwowało tylko kilka osób.

  Przeczytaj także: Technika w służbie śmierci

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • fr_giovanni
   27.06.2015 17:31
   Niemcy znowu zabijają Polaków. Tym razem jest mała różniczka - Polacy się na to zgadzają, a nawet się cieszą z tego.

   Start: https://www.youtube.com/watch?v=NnVhjgwdwvQ

   Lądowanie: https://www.youtube.com/watch?v=Qa30B1tWNSY


  • Fryderyk
   27.06.2015 22:47
   Bracie Janku na twoje pocieszenie podaję, że Niemcy sami siebie zabijają od dłuższego czasu w ten sam sposób. Muszą stosować tabletki wczesnoporonne bo w niemieckim zbożu jest coraz mniej sporyszu.
  • grzegorzku
   28.06.2015 09:55
   "Happening nie wzbudził zainteresowania mieszkańców Słubic. Przylot drona - oprócz kilkunastu feministek - obserwowało tylko kilka osób."

   Happening faktycznie zobaczyło kilkanaście osób, ale dzięki mediom, także "Gościowi", przeczytały o nim pewnie setki tysięcy (nie oglądam telewizji i nie wiem, czy był to także news TV). W każdym razie cel akcji został osiagnięty.

   Co się tyczy składania donosów na okoliczność "możliwości popełnienia przestępstwa", to takie działania pokazują, że kościół nie potrafi prowadzić dyskusji. Happening miał za zadanie zwrócić uwagę na problem, w sposób symboliczny (takie jest natura happeningu), tyczasem zamiast rozmawiać, argumentować i przekonywać, ksiądz woli składać donosy na policję. Efekt będzie przeciwny do zamierzonego - będzie to odebrane (i słusznie) jako atak na wolność słowa.I żeby nie było wątpliwości - jestem przeciwnikiem aborcji "na życzenie".

   Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie rzetelności. W mediach prawicowych trudno jest znaleźć informację, co oznaczają de facto środki wczesnorporonne. Jeśli wierzyć paru portalom internetym, które zajmują się tymi temtami, to farmaceutyki takie stosuje się maksimum do 9 tygodnia ciąży. Ksiądz zatem popelnia nadużycie biegając za happenerami z modelami plodu w 10 tygodniu ciąży. Zresztą to dość niesmaczne, zważywszy, że kościół chętnie eaptuje wystwami widokiem płodów po abrocji, a jednocześnie protestuje, gdy ktoś pokazuje dziecko zdeformowane w skutek wad genetycznych. Ja tylko mam apel o uczciwość w przekazach medialnych, niezależnie od światopoglądu jaki się reprezrntuje.
  • Inga_Piest
   28.06.2015 15:17
   Jak wszyscy rodzice, chcemy żeby nasze dzieci miały wszystko najlepsze. Moja rodzina podjęła odważnie decyzję pojechać do Niemiec. Lecz żeby dzieciom było nie tak ciężko, studiowaniem niemieckiego oni zajęli się już teraz. Znaleźliśmy super kurs niemieckiego dla dzieci w Lublinie dzięki stronie internetowej http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 . Jesteśmy zadowolone ich wynikami i wkrótce planujemy wyjechać.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół