• facebook
 • rss
 • Lepiej, ale do ideału daleko

  kk

  dodane 08.07.2015 13:26

  Policja zabrała już 69 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

  Od początku obowiązywania nowych przepisów, czyli od 18 maja, lubuscy policjanci zatrzymali już 69 praw jazdy za przekroczenie o 50 km dopuszczalnego limitu w obszarze zabudowanym. Za to wykroczenie obligatoryjnie zatrzymywane są prawa jazdy, a kierowcy odzyskają je po upływie trzech miesięcy.

  - Te przepisy zaczynają przynosić efekty, ale wciąż zdarzają się takie sytuacje, więc do ideału wciąż daleko - zauważa kom. Sławomir Konieczny, rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

  Wczoraj zielonogórscy policjanci zatrzymali dwa kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

  - Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe naruszenia w ruchu drogowym. Mimo, że obowiązują już prawie dwa miesiące, to wciąż zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają lub świadomie je lekceważą - wyjaśnia podinspektor Małgorzata Barska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze.

  Jeden z kierujących został zatrzymany w Zielonej Górze (Racula) na ul. Głogowskiej o godzinie 6.50. - 25-letni zielonogórzanin nie tylko jechał z prędkością 102km/h – czyli 52 km ponad dopuszczalny limit w obszarze zabudowanym, ale również spowodował kolizję i nie posiadał przy sobie dokumentów. Popełnił więc trzy wykroczenia. Policjanci odstąpili od karania mandatem karnym i sprawa zostanie skierowana do sądu - tłumaczy rzecznik.

  - Po południu, o godzinie 17.50 na tej samej ulicy policjanci zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu mieszkańcowi powiatu wolsztyńskiego. Mężczyzna jechał Audi z prędkością 106 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych - kontynuuje.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół