• facebook
 • rss
 • Nie jesteśmy kosmitami

  Krzysztof Król

  dodane 11.07.2015 22:20

  Swój urlop wykorzystują nie tylko na beztroskie wylegiwanie się na plaży. Z pewnością i tego nie zabraknie, ale w planach wakacyjnych znalazł się czas na pogłębianie relacji z Bogiem.

  W tym roku Domowy Kościół (diecezji zielonogórsko-gorzowskiej), gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, zaproponował małżonkom dziewięć turnusów rekolekcji w czterech ośrodkach: w Śmiechowie nad morzem, w Tylmanowej w górach, a także w Paradyżu i Rokitnie.

  Dziś zakończyły się rekolekcje w Rokitnie. Tutaj odpowiedzialnymi za oazę I stopnia było małżeństwo z 36. letnim stażem – Lidia i Ryszard Tężyccy z Zielonej Góry, a także ks. Ryszard Stankiewicz.

  - W tym czasie mówię przede wszystkim małżonkom, że Pan Bóg ma dobry pomysł na szczęśliwe małżeństwo - wyjaśnia ks. Stankiewicz.

  - Na kursie przedmałżeńskim jak zapytać narzeczonych co jest potrzebne do dobrego małżeństwa to wymieniają wszystko, ale często zapominają o jednej najważniejszej rzeczy czyli wierze. Jak człowiek ma relację z Panem Bogiem i to przekłada na małżeństwo to zawsze to będzie szczęśliwe małżeństwo - dodaje.

  Po raz pierwszy w wakacyjnych rekolekcjach Domowego Kościoła wzięli Stanisław i Barbara Frank z Redy, którzy żartują, że są małżeństwem po gwarancji bo mija czternaście miesięcy od ich ślubu.

  - Przyjechaliśmy przede wszystkim dlatego, żeby pogłębić więź z Bogiem, ale też, żeby znaleźć wspólnotę osób, które podobnie myślą i żyją - wyjaśnia żona. 

  - Jesteśmy tu, aby przygotować się do życia w rodzinie zgodnie z nauką Jezusa. utaj we wspólnocie można doświadczyć, że chrześcijanin to nie kosmita na obcej planecie, ale inni też wierzą i praktykują. A wiara to coś normalnego, a nie to co proponuje dzisiejszy świat. Dlatego chcemy ją odważnie wyznawać - dodaje mąż.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół