• facebook
 • rss
 • Parafianie dla Oli i Michała

  Krzysztof Król

  dodane 21.07.2015 13:26

  W Żarach-Kunicach organizują festyn parafialny, aby pomagać niepełnosprawnym dzieciom.

  Wiele swojskich pyszności, konkursy i zabawy dla dzieci, konkurs biblijny, występy muzyczne i taneczne, pokazy strażackie, policyjne znakowanie rowerów, zabawa taneczna - to tylko kilka atrakcji festynu, który odbył się 18 lipca przy parafii pw. MB Szkaplerznej w Żarach (Kunicach).

  To był festyn charytatywny. - Naszym celem jest integracja parafii, ale też w słusznej idei. Przede wszystkim wspieramy dzieci - wyjaśnia proboszcz ks. Ryszard Gas.

  - W zeszłym rok zbieraliśmy na windę dla niepełnosprawnego Artura, która jest już robiona. A w tym roku zbieramy pieniądze dla malutkich dzieci niepełnosprawnych: Oli i Michała, którzy wymagają specjalistycznego leczenia i opieki. Cały dochód z festynu zostanie dla nich przekazany - dodaje Krystyna Bąk z Klubu „Aktywna Jesień” przy parafii.

  Na parafialnej scenie wystąpili zespół tańca flamenco przy Żarskim Domu Kultury, Zespół 3+2, a także miejscowa schola parafialna, do której należy kilkanaście osób, wśród nich dzieci i dorośli. - Śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 11, a także na ślubach, Pierwszej Komunii św., odpuście parafialnym, a czasem też poza parafią. Wszystko na chwałę Pana Boga - wyjaśnia Ewelina Królik z Żar.

  Na zaproszenie parafii odpowiedziała Ochotnicza Straż Pożarna. - Chętnie przyjechaliśmy, aby pokazać sprzęt strażacki dzieciakom - wyjaśnia Adrian Laskowski.

  Głównym organizatorem festynu był: Klubu „Aktywna Jesień”, Parafialny Zespół Caritas i Kunickie Stowarzyszenie Inicjatyw Pozarządowych.

  Jutro w parafii o godz. 13.00 zaplanowano Msze św. odpustową. Parafia liczy o. 2,5 tys. mieszkańców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół