• facebook
 • rss
 • Po okiem św. Marii Magdaleny

  Krzysztof Król

  dodane 21.07.2015 09:50

  Za nami XXII Jarmark Magdaleński w Pszczewie. Jak co roku można było podziwiać dzieła artystów zawodowych i amatorów.

  Zawody wędkarskie, turniej skauta, prezentacje artystyczne, występy znanych artystów, koncerty muzyczne, widowiska dla dzieci i wiele, wiele innych atrakcji złożyło się na XXII Jarmark Magdaleński, który odbył się od 18 do 19 lipca. 

  - Jedną z atrakcji jest konkurs fryzjerski o Grand Prix św. Marii Magdaleny, patronki tutejszej parafii, która szczególnie opiekuje się fryzjerami - wyjaśnia Wanda Żaguń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. 

  W trakcie jarmarku można było podziwiać dzieła rękodzielników, malarzy, rzeźbiarzy i twórców ludowych. - Właśnie rzeźbię Matkę Bożą. Dopiero nabiera kształtów. Skąd pomysł? Często materiał sam podpowiada, co zrobić - wyjaśnia Jerzy Kopeć z Przytocznej, który rzeźbi od 30 lat.

  Na jarmarku prace wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej prezentowały zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Szamotuł. - Głównie mamy ceramikę użyteczną i dekoracyjną, ale też inne stoiska. Są też kartki okolicznościowe, wyszywanki, poduszeczki, zabawki, magnesy, a przede wszystkim ikony. Cieszymy się, że możemy tu przyjeżdżać bo możemy zaproponować dzieła naszych podopiecznych, ale też podpatrzeć co robią inni, a to zawsze jest inspirujące - wyjaśnia s. Grażyna Koźlik.

  - Nie ukrywam, że to dla nas konkretne wsparcie finansowe, które pozwala nam na wycieczki i rożne imprezy integracyjne - dodaje.

  Ozdobą jarmarku był Zespół Mażoretek „Finezja” i Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy.

  Obowiązkowym punktem świętowania jest co roku Msza św. odpustowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół