• facebook
 • rss
 • Wszystko, za czym tęskni człowiek

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 28.07.2015 10:20

  Po tym koncercie ludzie wychodzili z kościoła uśmiechnięci, „lżejsi”, pełni nadziei. A sami artyści mówią, że dzięki śpiewaniu otrzymują wiele łask, za które są Bogu wdzięczni.

  W ramach 9. trasy koncertowej w Polsce zespół muzyczny Claret Gospel odwiedził 27 lipca parafię pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku i parafię pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie. Na zaproszenie parafian i ks. Jerzego Kordiaka, proboszcza, grupa muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej zaprezentowała wspaniały występ poruszający wiernych, którzy entuzjastycznie uczestniczyli w koncercie.

  – To był fenomenalny występ, a te głosy to po prostu coś niewyobrażalnego! Gram w scholi parafialnej na bębnie jamba, ale to, co zaprezentował bębniarz z zespołu, to było dopiero na najwyższym poziomie. Będę się dalej pilnie uczyć gry i chyba będę musiała polecieć na Wybrzeże Kości Słoniowej na kurs – mówiła Aleksandra Strugała ze Zbąszynka.

  Claret Gospel śpiewa o radości, miłości i pokoju. Przekazuje te wartości, za którymi świadomie lub nieświadomie tęskni każdy człowiek. Śpiewa o niesprawiedliwości, wojnie i o tym wszystkim, co boli. Chórzyści pochodzą z biednych, a niektórzy nawet z bardzo biednych rodzin. Znajdują się w różnych sytuacjach życiowych, jedni studiują, pracują, a jeszcze inni poszukują pracy. Kryzys gospodarczy, ciągle rosnący brak sprawiedliwości sprawiają, że nie ma możliwości na znalezienie pracy.

  Zespół Claret Gospel powstał w 2002 r. Od początku istnienia związany jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie na co dzień stanowi grupę liturgiczną. Prowadzi głównie modlitwy uwielbienia poprzez muzykę i dzieli się słowem Bożym podczas koncertów, spotkań modlitewnych, czuwań, nabożeństw.

  – Przez 3 miesiące koncertujemy w całej Polsce, odwiedzimy ponad 60 parafii w 25 diecezjach, zagramy ponadto 20 koncertów specjalnych i bardzo się cieszymy, że możemy głosić Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego. Widzimy, że jest ogromne zapotrzebowanie na taki typ radosnej ewangelizacji, typowo afrykańskiej – powiedział o. Roman Woźnica CMF, misjonarz klaretyn.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół