• facebook
 • rss
 • Tu mogę sięgnąć do korzeni

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 01.08.2015 23:20

  W XXIII rekolekcjach nauczycielskich uczestniczą pedagodzy z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Opola, Słupska, Zielonej Góry, Szczecina, Trzebini, Lubina, Rudnej i Łagowa Lubuskiego.

  Nauczyciele wyruszyli na pielgrzymi szlak 1 sierpnia, aby wspólnie spędzić czas w trochę innej przestrzeni niż środowisko szkoły. Jest to okazja do wzmocnienia i poszukiwania inspiracji do pełnej poświęcenia i odpowiedzialnej pracy z dziećmi i młodzieżą.

  Tradycyjnie przewodnikiem Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców jest ks. Krzysztof Hołowczak, a ojcem duchownym ks. Andrzej Oczachowski.

  Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze są słowa św. Jana Pawła II z Wadowic: „Tutaj wszystko się zaczęło”.

  Nauczyciele dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia.

  – Na „Warsztatach w Drodze” jestem po raz 11. W pieszej pielgrzymce do Częstochowy uczestniczyłam ponad 20 razy. Ostatni raz z „warsztatami” szłam osiem lat temu, potem sama wędrowałam szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii, ponad 700 km. Jest dużo spraw osobistych i zawodowych, które potrzebuję przemyśleć i powierzyć Bogu. Kiedy jestem na pielgrzymim szlaku, ożywają na nowo relacje z Jezusem. Korzystam z czasu, przestrzeni bycia w ciszy z Bogiem każdego dnia, a tych dni, na szczęście, jest dużo. Na tej pielgrzymce mam okazję sięgać do korzeni mojej wiary, doświadczenia Kościoła. Z „warsztatami” wiąże mnie wiele osobistych przeżyć, mojej duchowej historii. Pochodzę z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, tutaj byłam w oazie. Dzisiaj kazanie na rozpoczęcie pielgrzymki mówił ks. Jan Pawlak, z którym przed laty byłam animatorką na rekolekcjach oazowych, to dosłownie sięganie korzeni - mówi Elżbieta Szumiło, nauczyciel akademicki z Wrocławia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół