• facebook
 • rss
 • Modlitwa, pokuta i słoneczniki

  Katarzyna Buganik

  dodane 02.08.2015 16:06

  Ponad 400 pielgrzymów wyruszyło 2 sierpnia w 33. Pieszej Pielgrzymce z Zielonej Góry na Jasną Górę. Pątnicy do Częstochowy dotrą 12 sierpnia.

  Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w zielonogórskiej konkatedrze, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Po Eucharystii pątnicy wyruszyli na pielgrzymi szlak. Niektórzy wzięli udział w modlitewnym marszu po raz pierwszy.

  – To było marzenie mojego życia. Pracuję w Niemczech i nigdy mi nie pasował termin pielgrzymki. W tym roku się udało. Idę modlić się za moją rodzinę, a także o zdrowie dla synka moich znajomych. Ponadto każdy dzień pielgrzymki chcę poświęcić na różne intencje – mówi Anna Leczycka z Gubina.

  – Idę pierwszy raz. Chcę podczas tej wędrówki rozeznać moje powołanie i poczuć trud pielgrzymki na sobie samym. Wierzę, że dam radę i z radością, i modlitwą dojdę na Jasna Górę – dodaje Maciej Mikołajczak z Zielonej Góry.

  Dla wielu piesza wędrówka do Maryi to już znane doświadczenie z poprzednich lat.

  – To już czwarta moja pielgrzymka. To okres, który poświęcam Bogu. Idą moi znajomi i dobrze mi się z nimi spędza czas. Jest ciężko, ale jest to również pokuta i nikt nie mówił, że będzie łatwo. Nogi bolą, jest gorąco, ale wiemy, po co idziemy, mamy konkretne intencje i to nas motywuje – mówi Oskar Kozakiewicz z Krosna Odrzańskiego.

  – Atmosfera tej pielgrzymki jest niesamowita. Jak się pójdzie raz, to nie można opuścić kolejnych pielgrzymek. Idziemy do Maryi i to nas mobilizuje. W takiej liczbie osób jest łatwiej dojść. Tutaj jest bardzo dużo radości i wzajemnej pomocy. Jest też czas na śpiew, refleksję, ale i indywidualną modlitwę – dodają Kasia Kamińska i Judyta Solarz z Zielonej Góry.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół