• facebook
 • rss
 • Pobiegli dla Mateusza

  Katarzyna Buganik

  dodane 16.08.2015 20:19

  Bieg charytatywny dla Mateusza Rządkowskiego z Klenicy odbył się 16 sierpnia. W imprezie wzięli udział koledzy chłopca, sąsiedzi, znajomi i inni, którzy chcieli włączyć się w akcję.

  – Mateusz jest mieszkańcem Klenicy i na portalu społecznościowym udostępnił informację, że potrzebuje kaflator – urządzenie wspomagające odkrztuszanie, który kosztuje 20 tys. zł. Jako mieszkańcy Klenicy postanowiliśmy pomóc Mateuszowi i zorganizowaliśmy imprezę sportową „Piątka dla Mateusza”.

  Zaangażowało się wielu ludzi, wśród których są też indywidualni sponsorzy. Tutaj każdy z uczestników imprezy ma jakiś wkład w organizację tego spotkania – mówi Justyna Szopa z Klenicy.

  – Biegniemy dziś całą rodziną. Znamy Matusza i chcemy go wesprzeć. To dla nas przyjemność, że możemy pomóc, a jednocześnie miło spędzić czas – dodaje Krzysztof Żabiński z Klenicy.

  Mateusz Rządkowski od 2005 roku jest podopiecznym Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej. 19–letni chłopiec cierpi na postępujący zanik mięśni.

  – Nasz syn choruje od urodzenia, a chorobę zdiagnozowano u niego kiedy miał pięć lat. Bardzo się cieszymy, że na tę imprezę przyszło tylu ludzi. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak duży odzew na naszą prośbę. Dziękujemy wszystkim za pomoc – mówi Irena Rządkowska, mama Mateusza.

  – Oprócz kaflatora, na który zbieramy pieniądze, potrzebne są m.in. nowe akumulatory do wózka, urządzenie do treningu oddechowego oraz ssak do usuwania nadmiaru wydzieliny u Mateusza – wylicza mama chłopca.

  Każdy, kto chce pomóc Mateuszowi proszony jest o kontakt z Caritas diecezjalną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół