• facebook
 • rss
 • Chwała bohaterom

  mas

  dodane 01.09.2015 10:00

  1 września w wielu miastach województwa lubuskiego odbędą się uroczystości patriotyczne.


  Dla upamiętnienia rocznicy II wojny światowej, która pochłonęła miliony ofiar na całym świecie, Wojewoda Lubuski Katarzyna Osos zaleciła przeprowadzenie 1 września o godz. 12.00 na terenie województwa głośnej próby syren alarmowych – sygnału alarmu powietrznego, trwającego przez 1 minutę.
  Dla uczczenia pamięci żołnierzy i ofiar cywilnych jednego z najtragiczniejszych konfliktów zbrojnych w historii świata w lubuskich miastach zostaną zorganizowane uroczystości.

  W Zielonej Górze uroczystości z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana rozpocznie Msza św. w intencji weteranów i ofiar II wojny światowej, która zostanie odprawiona 1 września o godz. 12.00 w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela. Po Mszy św. nastąpi przemarsz uczestników wraz z orkiestrą wojskową na plac Bohaterów, gdzie zaplanowano kontynuację obchodów. Widowisko słowo-muzyczne „Dnia pierwszego września” zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Akademickich w Zielonej Górze.

  Władze miasta Międzyrzecz zapraszają na uroczystość przy pomniku na ul. Podzamcze o godz. 12.00.

  Mieszkańcy Słubic spotkają się tradycyjnie na placu Bohaterów, aby uczcić pamięć żołnierzy poległych w czasie walk na frontach II wojny światowej. Władze miasta zachęcają organizacje, stowarzyszenia i wszystkich chętnych do włączenia się w obchody rocznicy wybuchu wojny, aby przyszli we wtorek, o 12.00 na plac Bohaterów i złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem tych, którzy oddali życie walcząc o wolność.

  W Nowej Soli upamiętnienie ofiar II wojny światowej odbędzie się przy pomniku Sybiraka o godz. 12.00.

  W Krośnie Odrzańskim uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej oraz przy pomniku Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy. Następnie w Zamku Piastowskim odbędzie się wieczór pieśni.

  W Rokitnie, w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, 3 września o godz. 10.00, zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa na ścianie Kaplicy Zesłańców Sybiru, poświęcona „Niezłomnym Żołnierzom - Sybirakom walczącym na wszystkich frontach o wolność Ojczyzny”.
   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół