• facebook
 • rss
 • Świadectwo więzi z Bogiem

  Krzysztof Król

  dodane 10.09.2015 00:32

  Biskup wręczył odznaczenia "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej".

  Grupa osób angażujących się szczególnie aktywnie w służbę na rzecz Kościoła otrzymała odznaczenia "Zasłużony dla  Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej". Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują odznaczenie w formie krzyża, na którym widnieje zwieńczony koroną symbol maryjny z wkomponowanym orłem, oraz słowa "Servire in caritate" ("Służyć w miłości"), będące zawołaniem bp. Stefana Regmunta.

  Wierni świeccy zasłużeni dla lokalnego Kościoła otrzymują wyróżnienia diecezjalne w rocznicę poświęcenia katedry w Gorzowie Wlkp. W ty, roku uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga, a homilię wygłosił bp Stefan Regmunt.

  Pasterz diecezji podziękował wszystkim odznaczonym za piękną i gorliwą pracę na rzecz diecezji. – Bardzo Wam dziękuję, że jesteście współczesnymi świadkami więzi z Bogiem, więzi z Kościołem, a także miłości bliźniego – mówił w homilii biskup. – Bądźcie na co dzień świadkami Boga – kontynuował.

  W tym roku czternaście osób otrzymało odznaczenia: Józefa Bonder z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy z Witnicy, Eugeniusz Derlatka z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie, Wanda Dzikowska  z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze, Wiesława Grabara z parafii św. Wawrzyńca w Ługach, Grażyna Izydorczyk z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Zamysłowie, Irena Jurkowska z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Jakubowie, Witold Waldemar Kasner z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze, Wanda Kędziora z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Szlichtyngowej, Ludwik Kubiak z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku, Henryk Nowak z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku, s. Barbara Czerwik SJK, która obecnie posługuje Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, Władysław Skręty z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim, Teresa Sokulska  z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górka Noteckich oraz Janina Szkudlarek z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Szlichtyngowej.

  Podczas środowej Mszy św. dziękowano także za zakończenie procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego bp Wilhelma Pluty na etapie diecezjalnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół