• facebook
 • rss
 • Teraz tworzą Gospel Kids

  Krzysztof Król

  dodane 14.09.2015 10:50

  Już po raz piąty odbyły się Głogowskie Warsztaty Gospel. Pierwszy raz dla dzieci.

  Warsztaty odbyły się od 12 do 13 września przy głogowskiej parafii pw. św. Klemensa.

  Po raz pierwszy zorganizowano warsztaty dla dzieci, w wieku od 6 do 12 lat, „Gospel Kids”. Poprowadziła je Anna Madej, dawna dyrygentka chóru Space of Grace. Natomiast zajęcia dla młodzieży i dorosłych poprowadził czarnoskóry wokalista JNR Robinson z Londynu.

  Warsztaty zakończyły się koncertem z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia chóru Space of Grace w Miejskim Ośrodku Kultury. Wzięli w nim udział chórzyści i dyrygenci, którzy przez 10 lat tworzyli zespół. Oczywiście swoje umiejętności na scenie zaprezentowali wszyscy uczestnicy gospelowych lekcji.

  Po raz drugi w głogowskich warsztatach wzięła udział studentka muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. - Muzyka gospel to modlitwa. Niesie w sobie wiele radości - zauważa Małgorzata Schmidt.

  Chór Space of Grace powstał w 2005r z inicjatywy Moniki Sagan. Wówczas grupa występowała pod nazwą Głogów Gospel Choir. W 2011 roku zmienił nazwę na: „Space of grace”. Kolejnymi dyrygentami byli: Anna Madej, Mieczysława Murak, a teraz Joanna Biały z synem Mateuszem.

  W trakcie swojej działalności chór występował w wielu miejscowościach w Polsce m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Osiecznej, Legnicy. Były wśród nich koncerty na rzecz ludzi chorych i potrzebujących, warsztaty z międzynarodowymi instruktorami, a także świąteczne koncerty kolędowe w szkołach i kościołach.

  W 2008 roku chór nagrał płytę „Jesteś… więc jestem”. W 2013 roku Space of Grace zagrał koncert z udziałem londyńskiego artysty muzyki gospel - Petera Francisa. Występowali także u boku Beaty Bednarz, zespołu New Life’m, a także grupy TGD. 

  Co w przyszłości? - Teraz pod okiem Asi i Mateusza powstaje grupa Gospel Kids, bo czujemy, że jest sporo zainteresowanych dzieci. Tworzymy też materiał autorski na drugą płytę - wyjaśnia Mieczysława Murak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół