• facebook
 • rss
 • Na razie bez utrudnień

  mas

  dodane 15.09.2015 21:10

  Na byłych przejściach granicznych w Słubicach i Świecku nie dało się zauważyć wzmożonej aktywności niemieckiej policji granicznej.

  W niedzielę 13 września rząd Niemiec podjął decyzję o wprowadzeniu tymczasowej kontroli na granicach. Niemieccy politycy  przywrócili kontrole graniczne w związku z ogromną falą uchodźców, którzy przyjechali na terytorium Niemiec, szczególnie do Monachium. W ostatnim tygodniu granicę Niemiec przekroczyło ponad 80 tys. imigrantów. Szczególnie intensywne kontrole są prowadzone przez niemieckie służby graniczne w rejonie sąsiadującym z Austrią i Czechami. Również na terytorium graniczącym z Belgią i Luxemburgiem niemieccy policjanci przeprowadzają wyrywkowe kontrole podróżujących samochodami i pociągami.
  Na byłych przejściach granicznych w Świecku i Słubicach we wtorek 15 września ruch odbywał się bez ograniczeń, niemieccy policjanci nie przeprowadzali szczególnych kontroli. 
  Warto jednak przypomnieć, że każdy podróżujący w ramach Strefy Schengen powinien mieć przy sobie ważny dowód osobisty, albo paszport, który powinien przedstawić podczas kontroli.
  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej działają bez zmian. – Nie obserwujemy szczególnie zwiększonego ruchu związanego z przekraczaniem granicy przez cudzoziemców, nie widzimy też konieczności zastosowania nadzwyczajnych rozwiązań w związku z wprowadzeniem kontroli granicznej przez Niemcy. Natomiast bardzo uważnie monitorujemy sytuację, to co dzieje się w państwach sąsiednich a także analizujemy wydarzenia w Europie. Mamy wypracowane procedury, jesteśmy gotowi do działania, ale będziemy je podejmować zgodnie z rozwijającą się sytuacją – powiedziała mjr Irena Skuliniec, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół