• facebook
 • rss
 • Pozbędziesz się szmelcu i jeszcze pomożesz!

  Jan Głąbiński

  dodane 16.09.2015 11:17

  Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zbiera elektrośmieci, aby kupić ubogim opał na zimę.

  „Podaruj ciepło na zimę” to nowa akcja diecezjalnej Caritas. Polega on na zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

  - Dzięki takim akcjom organizowanym w parafiach mieszkańcy mogą pozbyć się zbędnych pralek, lodówek, telewizorów czy komputerów, które są często „chomikowane” w domach, bądź piwnicach. Każdy kilogram jest cenny, bo oprócz wymiernych korzyści finansowych, to także wspaniałe świadectwo solidarności społecznej - tłumaczy ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor zielonogórsko-gorzowskiej Caritas.

  Skąd pomysł? Z życia. - Wielu rodzinom z naszej diecezji brakuje opału na zimę. Wiemy o tym, bo każdego roku za wiedzą księży proboszczów wpływa do nas kilkadziesiąt próśb o pomoc w zakupie opału - tłumaczy ksiądz dyrektor.

  Zebrany sprzęt trafi do firmy recyklingowej, która diecezjalnej Caritas przekaże darowiznę, proporcjonalną do wagi zebranego sprzętu. - W ten sposób zdobędziemy pieniądze na opał - wyjaśnia ks. Podfigórny.

  Szczegółowy harmonogram akcji znajduje się na stronie internetowej: www.caritas.zgora.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość
   10.11.2016 18:31
   Ale sprawa przyschla i ucichla zanim sie zaczela.
  • Gość
   14.11.2016 23:01
   Koniec mojej relacji z dominikanami. A była codzienna
  • HEHE
   16.11.2016 19:03
   VERITAS, bracia dominikanie, VERITAS!!!
  • Teodor
   18.11.2016 22:14
   A mnie dziwi poparcie dla o. Adama. Jego oskarżenia w kilku wypadkach są powtarzaniem plotek, a nie relacją świadka - na podobnej zasadzie mogę napisać, że słyszałem pogłoski, jakoby ojca Adama widywano w roli śpiewającej drag queen w jednym z łódzkich klubów albo że podglądał studentki na wyjazdach duszpasterstwa. Żadnych konkretów, ale smród zostaje. Jeśli o. Adam chwali się, jak walczył wręcz w obronie uciśnionych - dlaczego nie zrobił użytku z pięści wobec obleśnie zachowujących się współbraci? W kolejnych odsłonach wywiadu o. Adam sugeruje, że w szpitalu wylądował wskutek gehenny w klasztorze, ale etiologia zatorowości płucnej jest taka, że ni cholery nie ma związku z molestowaniem czy stresem. Nie wiem, czy wymienieni przez niego zakonnicy są homoseksualistami - prawdę mówiąc, nie obchodzi mnie orientacja seksualna żadnej osoby duchownej, obchodzi mnie zachowywanie przez nią celibatu. Jeśli w tym względzie doszło do nadużyć, mam nadzieję, że winnych spotkają konsekwencje. Mam nadzieję, że spotkają też ojca Adama, jeżeli którykolwiek z jego zarzutów nie znajdzie potwierdzenia w sądzie.
   doceń 22
  Dyskusja zakończona.

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół