• facebook
 • rss
 • Rodzinnie dla papieża

  mas

  dodane 11.10.2015 23:15

  250 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie konkurencji biegowych podczas perfekcyjnie przygotowanych zawodów rodzinnych.

   „Bieg pamięci św. Jana Pawła II” zorganizowano w Radwanicach już po raz ósmy. Pomysłodawcą rodzinnych zawodów był przed dziewięciu laty ks. Henryk Laszczowski. Św. Jan Paweł II często podkreślał, że sport odgrywa ważną rolę w życiu, uczy współzawodnictwa, odpowiedzialności za siebie i za innych.

  - Naszym biegiem chcemy uczcić kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża i pokazać, że aktywny wypoczynek, którego papież był zwolennikiem, jest czymś bardzo pozytywnym i warto mieć taki sposób na życie - powiedziała Izabela Jokiel, organizatorka i prezes Oddziału Gminnego Przyjaciół Dzieci w Radwanicach.

  Na starcie zawodów 11 października w różnych konkurencjach biegowych stanęło ok. 250 zawodniczek i zawodników. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Najmłodsi biegacze mieli roczek, ale nie zabrakło też dzieci, młodzieży i dojrzałych amatorów biegania.

  Zawodnicy startowali w odpowiednich grupach wiekowych. Jak przystało na zawody lekkoatletyczne rywalizacja była zacięta, ale odbywała odbyła się duchu "fair play". Najbardziej wytrwali biegacze wystartowali w „Papieskiej dziesiątce” - biegu na dystansie 10 km.  

  - Do udziału w „Biegu pamięci św. Jan Pawła II” zmobilizowała mnie i syna miła atmosfera tych zawodów, chęć poprawienia kondycji i na pewno chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Warto zadbać o zdrowie, spotkać się z ludźmi. Spotykamy się z bardzo miłym towarzystwem. Wiadomo kim był św. Jan Paweł II, dlatego tym chętniej biegniemy wspominając jego osobę - powiedział Mariusz Babi z Legnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół