• facebook
 • rss
 • Coraz więcej wolontariuszy

  mas

  dodane 12.10.2015 11:10

  W dwudniowej kweście na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wzięła udział młodzież z nowosolskich szkół.

  - To było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem, że w tegoroczną zbiórkę w Nowej Soli włączyło się 20 wolontariuszy z gimnazjów i szkół średnich. W ubiegłym roku było ich 9, ale pewnie dlatego, że przecieraliśmy dopiero szlaki. W tym roku sami stypendyści przejęli inicjatywę w poszukiwaniu wolontariuszy - mówił Kamil Klimkowicz, organizator zbiórki w Nowej Soli.

  W Dniu Papieskim 11 października, stypendyści i wolontariusze wzięli na siebie odpowiedzialność zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki na rzecz papieskiej fundacji, wspierającej zdolną młodzież.

  W ramach kwesty odbył się przy kościele pw. św. Antoniego piknik rodzinny. Podczas pikniku było wiele ciekawych konkurencji sprawnościowych dla dzieci, malowanie twarzy, gry i zabawy oraz stanowisko plastyczne, a dla rozgrzania w chłodny dzień nie zabrakło gorącej herbaty i kawy, do których stypendyści i wolontariusze upiekli różne gatunki ciast.

  - Jesteśmy stypendystkami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” już z wieloletnim stażem a jednocześnie współorganizatorkami dzisiejszego pikniku rodzinnego, w ramach prowadzonej zbiórki w Nowej Soli - powiedziały Joanna Leszko i Natalia Barczyszyn.

  Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

  Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi organizowana jest w Dniu Papieskim publiczna zbiórka pieniędzy, w której corocznie udział bierze prawie 100 tysięcy wolontariuszy: ministrantów, harcerzy, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk,  wchodzących w skład Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Dnia Papieskiego.

  Zebrane pieniądze Fundacja przeznacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z wiosek i małych miast. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z pomocy stypendialnej Fundacji DNT korzysta ok. 80 osób.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół