• facebook
 • rss
 • Inicjatywa zielonogórskich wikariuszy

  Krzysztof Król

  dodane 12.10.2015 22:16

  Młodzież przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

  Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. – W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży organizowane są w całej diecezji Rejonowe Dni Młodych. Ich celem jest przygotowanie modlitewno-formacyjne do przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Myśl przewodnia spotkań to słowa:„Błogosławieni czystego serca“ – z drugiego roku przygotowań do ŚDM – wyjaśnia ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  W ostatnią sobotę odbyło się takie spotkanie w Żarach w parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Była Msza św., koncert „Błogosławieni czystego serca“ i promocja ŚDM. Już w najbliższą sobotę podobne spotkanie odbędzie się w parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

  Ciekawych propozycji jest więcej. W Zielonej Górze rozpoczęła się seria czuwań przed ŚDM. – To wspólna inicjatywa zielonogórskich wikariuszy. Co miesiąc w innej parafii będą odbywały się spotkania. Pierwsze ma dziś miejsce w parafii pw. św. Stanisława Kostki. Będzie modlitwa, formacja i integracja. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas na przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży – wyjaśnia św. ks. Łukasz Malec.

  Wiele osób już zdecydowało się na przyszłoroczny wyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem. – Wybieram się oczywiście do Krakowa bo Bóg jest bardzo ważny w moim życiu. Każdy to tam pojedzie to przekona się, że młody Kościół żyje – zauważa Magdalena Przybyła z Zielonej Góry.

  Kolejne spotkanie 13 listopada w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół