• facebook
 • rss
 • Zatopieni w otchłani Miłosierdzia

  mas

  dodane 15.10.2015 10:06

  Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje po parafiach dekanatu szprotawskiego, które są ostatnimi na trasie trwającej od 2011 r. peregrynacji. We środę ikonę Chrystusa przywitano w parafii pw. św. Anny w Niegosławicach.

  Jesienna aura, opady deszczu i niska temperatura spowodowały, że przed uroczyście przystrojoną świątynią nie było tłumów, właściwie nikt nie stał wokół kościoła. 14 października, licznie zgromadzeni wierni w modlitewnym skupieniu oczekiwali na przyjazd obrazu w kościele. Kiedy samochód - kaplica pojawił się przed wejściem do kościoła na powitanie ikony Jezusa Miłosiernego wyszli księża, asysta liturgiczna i strażacy niosący obraz. Mszy św., która rozpoczęła 3- dniowe rekolekcje przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego, jak podkreślali parafianie, jest czasem ufnej modlitwy, zbliżenia się do Jezusa. – Choćby nasze dusze miały więcej grzechów niż piasku na ziemi, to utonie wszystko w otchłani miłosierdzia Twego, przy naszej postawie ufności i zawierzenia. Chcemy, aby przez całe życie, tak jak dzisiaj płonął w nas ogień Twego miłosierdzia i abyśmy potrafili się nim dzielić – mówili przedstawiciele młodzieży. Rodziny zwróciły uwagę na wiele sytuacji, które wywołują niepewność, brak orientacji i wyraziły ogromne pragnienie obecności Chrystusa, aby nie pojawiła się pokusa zwolnienia się z obowiązku miłowania tych, którzy są najbliżsi przez sakrament małżeństwa.

  – Jezu stajemy wokół Ciebie jak uczniowie na górze, słuchając Twojej nauki drogi błogosławieństw. Aby prawdziwie Ciebie kochać Panie, trzeba otworzyć serce z ufnością małego dziecka, bezwarunkowo. Dzisiaj tak często zapominamy o pierwszym przykazaniu, aby kochać Boga całym swoim sercem, całą duszą i całym umysłem. I stąd tyle w nas niepokoju, smutku, rezygnacji a jedyną receptą stają się antydepresanty. Nie widzimy niczego, co mogłoby przemienić nasze serca z kamienia w inne, z ciała, które by bardziej kochały. Jedyną odpowiedzią jest Miłosierdzie Boże – modlił się ks. Jerzy Szakiel, proboszcz.

  Parafia pw. św. Anny w Niegosławicach należy do dekanatu szprotawskiego, na jej terytorium znajdują się kościoły filialne pw. św. Jakuba w Przecławiu i pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchej Dolnej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół