• facebook
 • rss
 • Przystanek Głogów

  mas

  dodane 18.10.2015 11:33

  Koncert ewangelizacyjny, Msza św., formacja wolontariuszy odbyły się w ramach przygotowań do spotkania z papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata.

  Radosne dźwięki uwielbienia wypełniły 17 października świątynię pw. NMP Królowej Polski w Głogowie. Na spotkanie promujące i przygotowujące do ŚDM Kraków 2016 przyjechała młodzież z rejonu głogowskiego.

  – Na dzisiejsze spotkanie przyjechałam właściwie na „spontana”, koleżanka poleciła mi wyjazd, ona niestety zachorowała i została w domu. Bardzo się cieszę, że przyjechałam. Do Krakowa pojadę raczej na pewno, mam w planach wykupienie jednego z pakietów – zapowiada Martyna Kuppe ze Wschowy.

  Równie spontanicznie na spotkanie młodzieży w Głogowie przyjechała zafascynowana papieżem Franciszkiem Paulina. – Dzień przed wyjazdem koleżanka powiedziała mi, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Głogowa, szybko zadzwoniłam do księdza i udało się. Planowałam przyjazd już wcześniej, ale myślałam, że nie ma już wolnych miejsc. Do ŚDM w Krakowie przygotowujemy się na oazie od dwóch lat, dlatego spotkanie rejonowe pomogło nam lepiej rozeznać i przygotować się do spotkania z papieżem, żeby z młodzieżą z całego świata wspólnie wielbić Boga tańcem i śpiewem – mówi Paulina Filipowska ze Wschowy.

  Kazanie do młodych wygłosił bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez duszpasterzy młodzieży z Głogowa i rejonu.

  – Nasze spotkanie, które jest przystankiem w drodze do Krakowa, jest okazją, żeby zbliżyć się do Jezusa. Spotkać Chrystusa w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodych Kraków 2016. Jaki warunek trzeba spełnić, żeby teraz i w przyszłości spotkać Boga? Niezbędna jest postawa wiary i miłości – przypomina bp Lityński.

  W całej diecezji organizowane są Rejonowe Dni Młodych, które są modlitewno-formacyjnym przygotowaniem do ŚDM w Krakowie. Myślą przewodnią spotkań są słowa Chrystusa: „Błogosławieni czystego serca”.

  – W organizację spotkań rejonowych chcemy angażować lokalną młodzież i w ten sposób upowszechniać ideę krakowskich Światowych Dni Młodzieży – tłumaczy ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży i dyrektor diecezjalnego Centrum ŚDM.

  Młodzież, decydując się na wyjazd do Krakowa w 2016, oczekuje spotkania z papieżem Franciszkiem, który fascynuje młodych na całym świecie.

  – Franciszek jest bardzo specyficznym papieżem, rezygnuje z wielu dóbr materialnych, stara się wychodzić do zwykłych ludzi, takich jak my, stara się z nimi rozmawiać, zrozumieć. Właściwie wcale tego nie musi robić, mógłby bezpiecznie żyć w Watykanie. Ale papież Franciszek chce wychodzić do ludzi, rozmawia z więźniami, ze wszystkimi, którzy potrzebują rozmowy i modlitwy, a przede wszystkim przebaczenia – podkreśla Martyna ze Wschowy.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół