• facebook
 • rss
 • Prezent od Caritas i od Wojtka

  mas

  dodane 19.10.2015 22:37

  Mała skrzyneczka, wielkości pudełka do butów, kosztująca 20 tys. zł pomoże Mateuszowi oczyszczać drogi oddechowe.

  Mateusz Rządkowski cierpiący na postępujący zanik mięśni  jest podopiecznym Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej od 2005 r.

  - Spotykamy się z Mateuszem i jego rodzicami systematycznie i stąd wiedzieliśmy o konieczności zakupu koflatora, potrzebnego do normalnego życia. Mając na uwadze potrzeby chłopca, postanowiliśmy przekazać 20 tys. zł, potrzebne na zakup urządzenia z funduszy, jakie udało nam się zebrać na leczenie i rehabilitację Wojtka Nadachewicza, Chłopiec był naszym podopiecznym, zbieraliśmy pieniądze na przeszczep płuc w Wiedniu. Niestety, Wojtek tego przeszczepu nie doczekał. Bardzo się cieszymy, że pieniadze zebrane na leczenie Wojtka, mogą nadal pomagać. Można powiedzieć, że Wojtek jest z nami i to on pomógł Mateuszowi - powiedziała Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

  19 października dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny i Sylwie Grzyb przekazali Mateuszowi i jego rodzicom koflator.

  - Mateusz jesteś jedną z osób, którym możemy pomóc, niech to urządzenie pomaga tobie, ułatwia życie i będzie pomocą dla twoich rodziców, którzy opiekują się tobą na co dzień . Życzymy ci, żebyś emanował siłą i radością, jaką nas dzisiaj zaskoczyłeś - mówił ks. Stanisław Podfigórny.

  Koflator, nazywany asystorem kaszlu, pozwala w sposób nieinwazyjny oczyszczać drogi oddechowe u osób z niewydolnym odruchem kaszlowym. Dzięki temu zmniejsza się nadmierne gromadzenie wydzieliny dróg oddechowych i ogranicza ryzyko infekcji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół