• facebook
 • rss
 • Podaruj kurtkę bezdomnemu

  Krzysztof Król

  dodane 03.11.2015 16:28

  Nadchodzi zima! Podziel się ubraniami z potrzebującymi - apeluje dicezjalna Caritas.

  Akcja zbierania odzieży dla osób potrzebujących trwa cały rok, bo przez cały rok działają Magazyny Pomocy Rzeczowej i Żywnościowej w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

  - Przed zimą zawsze apelujemy o przekazywanie ciepłej odzieży, bo zgłasza się do nas po nią wiele osób - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Odkąd przy Magazynie Pomocy Rzeczowej i Żywnościowej w Zielonej Górze działa łaźnia, odtąd zapotrzebowanie na odzież jest jeszcze większe. - Niemal każda osoba korzystająca z łaźni potrzebuje nowego ubrania - wyjaśnia rzecznik.

  - Apelujemy do wszystkich diecezjan o przekazywanie odzieży. Zależy nam na tym, aby to była odzież czysta, wyprana i zadbana. Taka, którą z czystym sumieniem będziemy mogli komuś przekazać. Przed zimą warto zrobić porządek w swojej szafie i przekazać odzież dla Caritas. Naprawdę wszystko się przyda - dodaje.

  Ubrania można przynosić do magazynu Caritas przy ul. Towarowej 6, a w Gorzowie Wlkp. lub przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze.

  Caritas dba nie tylko o ciało. W tym samym miejscu działa także punkt konsultacyjny dla osób bezdomnych.

  - Dyżurują w nim specjaliści. Począwszy od psychologa, poprzez terapeutę uzależnień, a na doradcy zawodowym kończąc. Mają oni pomóc osobom bezdomnym wyjść na prostą i bardziej w siebie uwierzyć - dodaje.

  Punkt konsultacyjny jest dofinansowany z funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół