• facebook
 • rss
 • Oazowe warsztaty w Żaganiu

  Krzysztof Król

  dodane 07.11.2015 16:54

  Uczyli się hymnu ŚDM w wersji angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej.

  Diecezjalna diakonia muzyczna Ruchu Światło-Życie 7 listopada zorganizowała warsztaty muzyczne w parafii pw. św. Józefa w Żaganiu. – Nasza diakonia co roku ma jesienne warsztaty na których staramy się pokazać się czym się zajmujemy. Jeździmy w różne miejsca w diecezji. W tym roku dotarliśmy właśnie do Żagania – wyjaśnia Katarzyna Jaskólska, odpowiedzialna za diakonie muzyczną.

  Była więc nauka pieśni, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne oraz warsztaty śpiewu wielogłosowego. – Te warsztaty są bardzo ukierunkowane na przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj nie tylko nauczymy się śpiewać hymn, ale nauczymy wykonywać go w różnych językach. Będzie wersja angielska, francuska, hiszpańska, niemiecku i włosku – dodaje.

  Jedni uczestnicy znają już diakonię muzyczną, a nawet do niej należą. – Jestem tutaj, aby nauczyć się nowych pieśni i przygotować się do Światowych Dni Młodzieży. Wszystko po to, aby razem z pielgrzymami, którzy do nas przyjadą wyśpiewać wiele wspaniałych pieśni – wyjaśnia Anna Gorzelana z Zielonej Góry.

  Inni mają okazję dopiero ją poznać. – To świetna okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego. Tym bardziej, że mamy plany pojechać na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. Znajomość hymnu po polsku, ale też w innych językach na pewno się przyda – wyjaśnia Aleksandra Delost z Żagania.

  Zajęcia poprowadzili doświadczeni animatorzy diakonii muzycznej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Warsztaty zakończyły się nabożeństwem za miasto.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół