• facebook
 • rss
 • Popłynęły patriotyczne nuty

  Krzysztof Król /Foto Gość

  dodane 07.11.2015 18:58

  "Czerwone maki", "Pałacyk Michla", "Przybyli ułani pod okienko", "Serce w plecaku", "Dziewczyna z granatem", "Mury", "Miejcie nadzieję" - te i wiele, wiele innych piosenek można był usłyszeć 7 listopada na scenie Sulechowskiego Domu Kultury.

  To już V Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych w Sulechowie.

  Przegląd organizuje diecezjalna Akcja Katolicka, które chce krzewić patriotyzm wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. – Kochamy naszą ojczyznę. Polska miała różne chwile w swojej historii, zarówno te trudne, jak i radosne, ale zawsze towarzyszyła jej pieśń. Śpiew wzrusza, raduje, a przede wszystkim łączy ludzi – zauważa Urszula Furtak, prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej.

  W Sulechowie wystąpili: Zespół Taneczno-Wokalny „Wiolinki” z Nowego Kramska, Zespół Wokalny „Ósemeczki” z Niekarzyna, Zespół „Nietoperzanie” z Nietoperka, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Resonans” z Nietkowa, Chór „Lutnia” z Siedlnicy, Zespół „Promyk” z Sulechowa, Zespół „Cantores” z Witnicy, Zespół Śpiewaczy „Nowinianki” z Nowin Wielkich, Kwartet Parafialny z Gubina i Zespół Wokalno-Instrumentalny „Winne Grona” z Zielonej Góry.

  Na scenie wystąpiło także czworo solistów: Karolina Kaczyńska z Głogowa oraz Roksana Wiśniewska, Arkadiusz Kobylczak-Kaczmarek, Aleksandra Wykręt – wszyscy troje z Sulechowa.

  Pieśni patriotycznych z uwagą słuchał i wiele sam śpiewał gość specjalny przeglądu - biskup senior Adam Dyczkowski.

  Dla Karoliny Kaczyńskiej to drugi występ na przeglądzie. – Będąc tutaj, zobaczyłam, jak niesamowita jest atmosfera i jak ważna dla wielu ludzi jest pieśń patriotyczna – wyjaśnia Karolina.

  Patronem honorowym wydarzenia jest bp Stefan Regmunt.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół