• facebook
 • rss
 • Koledzy błogosławionej

  Katarzyna Buganik

  dodane 18.11.2015 20:32

  W zielonogórskiej konkatedrze 18 listopada młodzież uczciła wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny oraz 50-lecie Dekretu o Apostolstwie Świeckich. Podczas uroczystej Eucharystii nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli ślubowanie.

  Mszy św. przewodniczył ks. Marcin Bobowicz, asystent KSM w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze. Eucharystię koncelebrowali: ks. Włodzimierz Lange, proboszcz parafii konkatedralnej w Zielonej Górze, oraz ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny KSM.

  – Bądź człowiekiem o pięknym, szlachetnym sercu, który niesie ze sobą pogodę ducha i to, co jest wartościowe. Miej z tego powodu poczucie satysfakcji. Nigdy nie porównuj się do większości, ale patrz na to, co jest przed tobą i do czego zmierzasz. Nie czekaj, żeby ktoś był dla ciebie przykładem, ale ty bądź wzorem dla innych. Miej określony cel, kierunek i konsekwentnie do niego dąż – mówił do młodzieży podczas homilii ks. Kucharski. – Niech to przyrzeczenie będzie wchodzeniem w głębszą relację z bł. Karoliną, która jest błogosławiona, ale jest też waszą koleżanką i patronką.

  Poprzez złożenie przyrzeczenia 13 osób zostało oficjalnie przyjętych do stowarzyszenia.

   – KSM to dla mnie sposób integracji młodzieży i pokazanie, że bycie w Kościele to nie tylko klęczenie w ławce, ale także bycie z Panem Bogiem podczas rozmów, spotkań i zabawy – powiedział Łukasz Gonia.

  – Niedawno przyjęłam sakrament bierzmowania i uznałam, że chcę coś robić w Kościele, dlatego dołączyłam do KSM. Tutaj spotykam szczerych i wartościowych ludzi, z którymi mogę miło spędzić czas. Dzięki KSM moje życie jest szczęśliwsze – dodała Martyna Zelisko.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół