• facebook
 • rss
 • Wygraj wielbłąda

  kk

  dodane 02.12.2015 13:12

  Chcesz zobaczyć wielbłąda w Orszaku Trzech Króli? Zagłosuj na swoje miasto.

  Już po raz ósmy, 6 stycznia 2016 roku, ulicami polskich miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem pod hasłem: „Nade wszystko miłosierdzie”. Do udziału w marszu zgłosiło się już ponad 400 miejscowości. Na mapie orszaku oczywiście nie zabraknie oczywiście naszej diecezji.

  Przygotowania trwają i okazuje się, że można wygrać udział wielbłąda w Orszaku Trzech Króli 2016 dla swojej miejscowości.

  - Wizytę Wielbłąda 6 stycznia 2016 r. podczas Orszaku Trzech Króli otrzyma miejscowość z Polski, która otrzyma największą liczbę głosów, w wyniku głosowania na stronie internetowej Orszaku - wyjaśnia Anna Śmigielska, rzecznik prasowy.

  Konkurs odbywa się już po raz trzeci. - Dużo miejscowości chce mieć wielbłąda, a wcale o niego nie tak łatwo. Poza tym w małym środowiskom trudno zdobyć środki na wypożyczenie - wyjaśnia Anna Śmigielska.

  - Tak naprawdę każde miasto może zdobyć wielbłąda. Wszystko zależy od mobilizacji i kreatywności miejscowej społeczności. Tak naprawdę nie chodzi o wielbłąda, ale o mobilizację ludzi do wspólnego działania w dobrej sprawie - dodaje.

  Orszak to także świadectwo wiary. - To nie bywałe, że w 400 miejscowościach w Polsce ludzie tego dnia wychodzą na ulicę, aby oddać Panu Jezusowi pokłon i śpiewać kolędy - zauważa rzecznik

  Każdy może oddać jeden głos na stronie www.orszak.org. Głosowanie trwa od 1 grudnia 2015 od godz. 12.00 do 15 grudnia 2015 do godz. 12.00.

  Konkurs organizuje Fundacja "Orszak Trzech Króli".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół