Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Dusza ze szczęścia śpiewa przejdź do galerii

Święcenia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach. Nasza diecezja ma nowego kapłana.

Dk. Waldemar Murach 5 grudnia przyjął święcenia prezbiteratu w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.

Święceń udzielił bp Tadeusz Lityński. – Kapłańska posługa dzisiaj staje się szczególnie delikatna. Dlatego, że współczesny człowiek znalazł się w takich warunkach życia i w takich okolicznościach, które czynią go niemal niezdolnym do otwarcia się nam Boga i wartości duchowe – mówił w homilii bp Lityński. – Zanika dziś szacunek i bojaźń wobec tego, co święte w człowieku. Dlatego też twoją misją będzie poszukiwanie, odkrywanie i odsłanianie tego, co jest święte w człowieku – kontynuował.

Nowy kapłan pochodzi z parafii pw. Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. – Dzień święceń kapłańskich to dla mnie wyjątkowa chwila. To dla mnie oznaka mojej ostatecznej decyzji życiowej, decyzji dobrze i długo przemyślanej i myślę, że właściwej. To wydarzenie porusza mnie do głębi i powoduje głębokie wzruszenie – powiedział w rozmowie z GN neoprezbiter ks. Waldemar Murach.

– Dziękuje Panu, dziękuję za Jego miłość. Dziękuję za powołanie, które mi dał. To dla mnie szczęśliwy dzień w którym Bóg wkłada na mnie swe ręce, dusza ze szczęścia śpiewa – dodał.

Neoprezbiter będzie wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy