• facebook
 • rss
 • Oto jestem!

  Katarzyna Buganik

  dodane 08.12.2015 19:36

  Trzy osoby dołączyły do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża. Uroczysta konsekracja Natalii, Anny i Wojciecha odbyła się 8 grudnia w głogowskiej kolegiacie.

  Nowi członkowie wspólnoty złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się przestrzegać trzech ewangelicznych zasad:– czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Swoje przyrzeczenia będą odnawiali 8 grudnia każdego roku.

  – Naszą uroczystość przeżywamy w szczególnym momencie, kiedy papież Franciszek otwiera drzwi święte w Bazylice św. Piotra, aby rozpocząć czas szczególnej łaski. Kościół, który zaangażowany jest w dzieło ewangelizacji musi głosić światu miłosierdzie. Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża jest powołana do tego, aby nieść nadzieję i otuchę dla tych, którzy dotknięci są cierpieniem – powiedział w homilii ks. Janusz Malski, przełożony generalny wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża.

  Do wspólnoty dołączyli: Natalia Byczkowska z Glińska, Anna Oleszkiewicz z Puław i Wojciech Grzegorek z Głogowa.

  Nowi Cisi Pracownicy Krzyża zostali posłani do placówek we Włoszech. Natalia i Anna podejmą służbę w domach dla dzieci niepełnosprawnych, natomiast Wojciech rozpocznie formację kapłańską w Rzymie.

  – Pan Jezus mnie powołał. To szczęśliwy moment w moim życiu i to, co czuję trudno wyrazić słowami – powiedziała Anna Oleszkiewicz.

  – Jestem dziś szczęśliwy. Droga w rozeznaniu powołania była długa i skomplikowana. Wybrałem tę wspólnotę, a właściwie to wspólnota wybrała mnie. To, co mnie najbardziej w niej zachwyca, to radość ludzi cierpiących, którzy siłę czerpią z krzyża – dodał Wojciech Grzegorek.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół