• facebook
 • rss
 • Charytatywne nuty dla Nikoli

  kk

  dodane 12.12.2015 00:31

  - Tutaj uczę się doceniać uśmiech drugiego człowieka - mówi jedna z wolontariuszek.

  Pomysłodawczynią koncertu jest katechetka Wioletta Samociak. – W zeszłym roku udało się zebrać 5 tys. złotych dla Nikoli. Wszystkie pieniądze przekazujemy na konto Caritas – wyjaśnia opiekunka i katechetka z Zespołu Szkół w Sulechowie.

  Nikola ma 13 lat i mieszka w Sulechowie. – Dziewczynka jest głęboko upośledzona i ma całkowity paraliż czterokończynowy. Poza tym nie widzi i jest odżywiana pozajelitowo. Wychowuje ją tylko mama. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej – wyjaśnia katechetka.

  Od kilku lat Nikolę wspierają wolontariusze skupieni w szkolnej grupie "Jesteśmy dla Ciebie". – To niesamowicie wpływa na uczniów. W tym roku mam już ok. 60 osób. Kiedy zaczynaliśmy, było ich dziesięć. Wiele dzieci już wyszło ze szkoły, ale nadal przychodzi pomagać w wolontariacie, a spotykamy się raz w tygodniu – tłumaczy organizatorka.

  Tak jest w przypadku Natalii Różyckiej, która w grupie „Jestem dla ciebie” jest od 2012 roku. – To tutaj wkręciłam się w akcje charytatywne. Bycie wolontariuszem daje mi ogromną satysfakcję i dowiaduję się wiele o sobie. Tutaj uczę się przede wszystkim doceniać uśmiech drugiego człowieka – tłumaczy licealistka Natalia Różycka. – Dla Nikoli nie tylko organizujemy zbiórki i koncerty, ale także przychodzimy do niej do domu, aby spędzić z nią czas i czytać jej książki.

  Tegoroczny koncert był poświęcony Nikoli, ale także dzieciom ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sulechowie. – Nawiązaliśmy z nimi współpracę. Chodzimy tam, aby im pomagać, ale przede wszystkim spędzić z nimi czas. Moi wolontariusze uczą się im pomagać i z nimi przebywać – wyjaśnia katechetka.

  Na scenie Sulechowskiego Domu Kultury wystąpili nauczyciele i uczniowie. Były też licytacje, a wśród nich m.in. koszulka siatkarza Bartosza Kurka, najnowsza płyta grupy LemOn z autografami czy autograf mistrzyni olimpijskiej – Sylwii Bogackiej.

  Gramy dla Nikoli
  Krzysztof Król
  Gramy dla Nikoli
  Krzysztof Król

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół