• facebook
 • rss
 • Obraz współczesnego narzeczonego

  kk

  dodane 12.12.2015 23:45

  Współczesny doradca rodzinny musi być na bieżąco i reagować. Konferencja w Gorzowie.

  „Poradnictwo rodzinne. Wczoraj, dziś i jutro” – to tytuł konferencji poświęconej działalności poradnictwa rodzinnego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jaka odbyła się 12 grudnia w Instytucie bp Wilhelma Pluty.

  Wykład „Współczesny Narzeczony” wygłosił ks. Mariusz Dudka. – Dziś pary przychodzą na kurs przedmałżeński w ostatniej chwili, tuż przed ślubem, w pośpiechu. Czasem mówią nawet wprost, że nie mają czasu oraz chcą to zrobić szybko i sprawnie. Ten pośpiech jest ewidentnie widoczny – wyjaśnia diecezjalny duszpasterz rodzin.

  – Druga rzecz to zjawisko mieszkania ze sobą przed ślubem. Dziś powszechne jest zjawisko kohabitacji. Moje badania pokazują, że aż 71 procent narzeczonych mieszka ze sobą przed ślubem. Podobnie jest w kwestii współżycia seksualnego przed ślubem. Poza tym dla wielu osób narzeczony to nie pierwszy – kontynuuje.

  – Nauka Kościoła w kwestii małżeństwa jest niezmienna, ale zmienia człowiek, który ma tę naukę przyjmować. Musimy uczyć się innego sposobu argumentowania, innego sposobu komunikowania się z narzeczonymi.

  Na temat aktualnego stanu i wyzwań poradnictwa rodzinnego mówiła Agnieszka Tokarz. – Współczesny doradca rodzinny musi się świetne orientować w diagnozie rodziny, ponieważ ona dynamicznie się  zmienia. Trzeba być na bieżąco i reagować – zauważa doradca życia rodzinnego.

  Pozostałe wykłady to: „Struktury poradnictwa rodzinnego w nauczaniu bpa W. Pluty” – bp Paweł Socha, „Poradnictwo rodzinne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w pierwszych latach działalności” – Maria Pawłowska i „Obraz współczesnego poradnictwa w perspektywie doradcy” – Mariusz i Marzena Kruszakinowie,

  Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, której przewodniczył bp Paweł Socha.

  Konferencję zorganizował Wydział Duszpasterstwa Rodzin z kurii diecezjalnej w Zielonej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół