• facebook
 • rss
 • Jak łza pośród deszczu

  mas

  dodane 19.12.2015 10:37

  Przedstawienie jasełkowe "Jak łza pośród deszczu", kolędy, wystawa szopek Bożonarodzeniowych, świąteczne potrawy, to wszystko przygotowali 18 grudnia dla seniorów nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubsku.

  – Dla naszych uczniów wartości rodziny, relacje z dziadkiem i babcią są bardzo ważne, dlatego chcemy taką postawę pielęgnować w szkole – powiedziała Agnieszka Kasperska, nauczycielka i organizatorka spotkania. Bożonarodzeniowe spotkanie „Dzieci Seniorom”, zorganizowane po raz czwarty wprowadziło uczestników w atmosferę i nastrój zbliżających się świąt.

  – Przyjście na świat Jezusa Chrystusa przypomina nam zawsze o miłości, o nadziei i o wierze, bo wiara jest nam potrzebna, byśmy mogli przezwyciężać wszelkie trudy życia – powiedziała Elżbieta Maćko, dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Pawła II.

  W jasełkach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka
  Szkolno - Wychowawczego wzięli udział seniorzy z Lubska, Jasienia, Tuplic, Osieka i Brodów, przedstawiciele Związku Kombatantów i Związku Sybiraków, słuchacze lubskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emeryci Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubsku oraz samorządowcy.

  Dla uczniów występ był okazją do zaprezentowania swoich zdolności oraz wyników wielogodzinnych prób.

  – W dzisiejszym przedstawieniu jasełkowym zagrałam rolę Maryi. Próby i przygotowania trwały dość długo. Ucząc się roli Maryi nauczyłam się przede wszystkim wyciszenia, spokoju i łagodności. Maryja była bardzo łagodna. Podczas spektaklu myślałam też o swoich dziadkach, chociaż nie było ich na widowni, ale których bardzo mocno kocham– powiedziała Karolina Danyłków, uczennica z Lubska.

  Przedstawienie jasełkowe było tradycyjnie autorskim  pomysłem wychowawców ośrodka.

  – Chcieliśmy pokazać w spektaklu, że łza, która jest jedną, malutką kropelką jest bardzo ważna, bo bez tej kropli nie byłoby oceanu. Maryja, która jest kropelką, jest bardzo ważną postacią, bo bez niej nie byłoby deszczu, nie byłoby Mesjasza i Zbawienia. – powiedział Krzysztof Kasperski, autor scenariusza i reżyser przedstawienia.

  Charakterystycznym elementem spotkania z seniorami, było wkomponowanie w przedstawienie myśli patrona ośrodka, św. Jana Pawła II. „Ludzie starsi pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej. Ludzie starsi dzięki swojej mądrości i doświadczeniu mogą udzielać młodym rad i cennych pouczeń.”

  – Chciałbym podziękować dzieciom za to, że pamiętają o swoich rodzicach, dziadkach, rodzinie. Patronem szkoły jest Jan Paweł II, dzisiaj święty, nazwany papieżem rodziny, tak bardzo zatroskanego o rodziny. Cieszę się z obecności seniorów, bo zawsze dom rodzinny kojarzył się nam z babcią i dziadkiem, rodzicami. W rodzinie wszyscy o sobie pamiętają, których wiążą więzy miłości – mówił ks. Władysław Tasior, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół